V polovině října proběhl v rumunské Bukurešti tréninkový kurz pro mladé lídry. Za Mladé lidovce se jej účastnil místopředseda Jan Novotný. Kurz byl organizován Mezinárodním republikánským institutem v rámci Leadership Institute for Central and Eastern Europe.

Na konferenci přednášeli špičkový řečníci. Jak z prestižních univerzit, z politiky, mládežnických organizací, tak i konzultantských agentur. Manažer Tiit Riisalo z Estonska přednášel o průzkumech veřejného mínění a politickém marketingu. Předseda YEPP Konstantinos Kyranakis přednášel o efektivní práci mládežnických organizací. Dále vystoupili politický konzultant Bálint Porcsálmi, polská poslankyně Agnieszka Pomaska či programový ředitel IRI Thibault Muzergues. Součástí programu byla i návštěva největší budovy parlamentu na světě, Paláce lidu. Krom prohlídky velkolepých prostor měli účastníci unikátní možnost diskutovat s místními poslanci.

Novotný se také soukromě setkal s předsedou YEPP Kyranakisem. Během 15ti minutové schůzky představil Mladé lidovce. Také se společně pobavili o možnostech participace ML v rámci YEPP.

Byl jsem příjemně překvapen vysokou kvalitou přednášejících. Přednášky byly velmi užitečné a na vysoké úrovni. Také jsem získal řadu cenných kontaktů na mladé lídry ze zemí Střední a Východní Evropy. A také jsem absolvoval příjemnou schůzku s předsedou YEPP. Představil jsem mu naši organizaci a pobavili se o možnostech spolupráce a o našem zapojení do YEPP,“ komentuje kurz Novotný.

red.