O listopadovém víkendu jsme měli jedinečnou možnost zúčastnit se workshopu o sociálních sítích.
Sobotní seminář byl veden novinářem a idea makerem Markem Prchalem, který má s komunikačními kampaněmi bohaté zkušenosti. Celý seminář byl pojatý interaktivně a formou diskuzí či pracovních skupin. Naučili jsme se, jak efektivněji využívat sociální sítě, čím oslovit mladé lidi. Na které sociální sítě se máme zaměřit a jakým způsobem. Dostali jsme spoustu cenných konkrétních rad, jak být zajímaví a co změnit při prezentaci naší skupiny, abychom přilákali co nejvíce nových členů.
Celý program jsme zakončili šampaňským na oslavu narozenin našeho místopředsedy Honzy Novotného a pokračovali jsme procházkou nádherně osvětlenou večerní Prahou (někteří Jihomoraváci byli Prahou opravdu velmi nadšení). Ubytovaní jsme byli na Strahově na studentských kolejích, kde jsme až dlouho do noci (někteří do rána) rozebírali bohatá politická témata.
V neděli ráno jsme oslavili nedělní mši svatou v katedrále svatého Víta. Dál jsme pokračovali krátkou procházkou po Praze a návštěvou našeho budoucího zaměstnání – Poslanecké sněmovny ČR.
Samotný nedělní program byl v režii Jakuba Heikenwäldera a Alžběty Hofericové. Veškeré informace, které nám byly předány v rámci semináře Marka Prchala, jsme aplikovali konkrétně na skupinu ML. V pracovních skupinkách jsme se snažili obsáhnout jednotlivé skupiny lidí, které chceme v rámci ML oslovit. Zamysleli jsme se nad konceptem, který zefektivní oslovování studentů, médií, mladých lidí, potenciálních voličů KDU-ČSL a jiných skupin. V závěru workshopu nám byl představen PR tým a jeho dosavadní činnost. Byli jsme vyzváni, abychom posílili jejich řady a nabídli v rámci svých možností spolupráci.
Mezi ML jsem byla přijata tři dny před samotnou akcí a jela jsem na workshop plna očekávání. Seminář od Marka Prchala byl pro mě opravdu velkým přínosem a dozvěděla jsem se řadu zajímavých postřehů týkajících se propagaci skupiny a komunikace na sociálních sítích. Velkým přínosem pro nás ML bylo také to, že některé spolupracovníky z kampaně, s nimiž jsme byli v kontaktu jen na FB, mailu či telefonicky, jsme poprvé poznali osobně. A troufám si tvrdit, že jsme byli opravdu příjemně překvapeni. Celá akce se nesla v přátelském a pohodovém duchu a proto se už teď těším na další akci, kde se ve společnosti skvělých mladých lidí dozvím opět něco nového.

autor: Anežka Nečasová