Jednou z posledních letošních velkých akcí Mladých lidovců byl seminář zaměřený na komunální politiku, který se konal o víkendu 23. – 24. listopadu ve Šternberku. Zúčastnila se ho více než dvacítka mladých. Za necelý rok se budou konat komunální volby, v nichž řada našich členů hodlá kandidovat. Proto jsme pro ně uspořádali ve spolupráci s Konrad Adenauer Stiftung akci, která měla za cíl předat zkušenosti o práci na radnice.
Celý oficiální program se odehrával v pensionu U hradu. Sobota se nesla především ve znamení přípravy a realizace předvolební kampaně. Celé odpoledne vyplnil sociolog David Surý přednáškami na témata jako jsou značka politické strany, práce s lidským kapitálem či příprava kampaně od A po Z.  David nám předal jak své obecné poznatky ze své práce sociologa, tak konkrétní zkušenosti z přípravy čtyř úspěšných volebních kampaní v komunálních volbách 2010.
Po večeři se účastníci vydali poznávat město a především účastníci z Prahy měli na Moravě strach o svou bezpečnost. Nicméně večer se nesl v pohodovém duchu a při neoficiálním programu měli účastníci navzájem možnost poznat do té doby neznámé lidi, kterých přijelo dost.
V neděli po mši se slova ujal Jiří Horák, který je od roku 2010 místostarostou Bučovic. Ten nás seznámil s tím, jak se to přihodilo, že se nečekaně před třemi lety místostarostou vlastně stal a s jakými nástrahami si musel za tu dobu poradit.

A při nedělním odpoledni již Mladí lidovci zamířili na západ do svých domovů, snad i obohaceni o spoustu užitečných poznatků.

Tomáš Bajer