Mladí lidovci rozjeli informační kampaň VOLÍME STŘED na podporu volebního programu KDU-ČSL. Na dvanáct mladých lidí okomentuje během zbývajících dnů do voleb, proč v lidoveckém programu vidí budoucnost České republiky.

Kampaň bude zahájena spuštěním webu VOLÍME STŘED (www.volimstred.cz). Tucet mladých voličů KDU-ČSL podá komentář k jednomu z bodů volebního programu. Vysvětlí na něm, proč se rozhodli volit právě tuto stranu. Rozšířený komentář se uživateli na webu zobrazí po kliknutí na „Chci vědět víc“. Zájemci se také díky hypertextovým odkazům na facebookové profily či jiné kontakty mohou spojit přímo s komentujícími.

„Program chceme představit mladými pro mladé,“ komentuje kampaň předseda Mladých lidovců Petr Hladík. „Důležitá pro nás je opravdovost. Zveřejněné příběhy a komentáře pochází skutečně od jmenovaných lidí. Takto se tito mladí vyjadřují i ve svém běžném životě, například ve společnosti svých přátel.“

Z programu KDU-ČSL byla zvolena taková témata, které jsou aktuální pro mladé voliče či prvovoliče jako jsou neplacení poplatků na vysokých školách, letní praxe na SŠ a VŠ studenty, podpora neziskového sektoru, kvalitní potraviny, malý a efektivní stát, právní nárok na školku pro dítě od tří let či daňové zvýhodnění pro začínající podnikatele….

red.