V sobotu 7. března se konal celostátní sjezd Mladých lidovců. Členové spolku se tentokrát sešli v havířovském kulturním domě Radost a měli o čem jednat celý den.

Po zahájení a úvodních formalitách byla přednesena zpráva předsedy spolku a zpráva předsedy kontrolní komise. Následovaly informace o účasti v projektu Youth, speak up! Tento projekt spojuje mladé z různých stran a lze hodnotit jako úspěšný. Další na programu byly zdravice hostů. Promluvili například zástupci dalších mládežnických politických organizací nebo zástupci místní KDU-ČSL. Velice významným hostem byla europoslankyně Michaela Šojdrová, která krátce promluvila na téma Mladí lidé a evropská politika.

Ještě před obědem proběhly první volby, které byly letos poprvé elektronické. Pozici předsedy obhájil Václav Pláteník. První místopředsedkyní se opět stala Helena Martínková, která ale bude mít nově na starost gesci zahraničních vztahů. Dalšími místopředsedy jsou: Martin Polívka (členská základna), Barbora Paulová (PR) a Martin Šablatura (projekty).

Obměnil se samozřejmě také Celostátní výbor, nejmladší člen je stejně jako loni z jižních Čech. Tentokrát se jedná o Davida Janošku z Borovan.

Celý sobotní den a úspěšný sjezd jsme zakončili společně prožitým večerem.

Děkujeme celému předešlému vedení spolku, organizačnímu týmu a také všem účastníkům!