Zástupci Mladých lidovců z celé České republiky se letos sešli k jednání v Ústí nad Orlicí, kde 2.3. proběhl v hotelu UNO již sedmý Celostátní sjezd Mladých lidovců.

Byl to po všech stránkách sjezd velice bohatý. Z našich kandidátů do Evropského parlamentu dorazila Michaela Šojdrová, která pro nás měla zajímavou prezentaci a workshop o různých projektech EU, jako Erasmus či jejích vlastních aktivitách, které spatřuje jako důležité a přínosné. Zastavil se za námi i Tomáš Zdechovský, který nám připomněl, že naše cesta ze spolku nemusí nutně vést do vysoké politiky, a pokud zde najdeme třeba “jen” svého životního partnera, tak to bude stejně významné.

Také všichni tři kandidáti na předsedu KDU – ČSL nás zahrnuli pozitivními a povzbuzujícími slovy, jenž náš den plný jednání o něco zpříjemnili.

Letošní rok byl pro celostátní vedení spolku významným, jelikož se obměnili čtyři členové předsednictva. Helena Martinková byla jedinou, která se rozhodla pokračovat a pro letošek se posunula na post 1. místopředsedkyně spolku a má na starost PR. Předsedu se stal Václav Pláteník, který již v minulosti zasedl v celostátním předsednictvu a vrátil se do orgánu po roce přestávky. Dalšími členy předsednictva jsou nově: Martin Polívka, který získal gesci členská základna, Adéla Chamrádová se bude věnovat zahraničním vztahům a Anežka Fuchsová projektům.

Nově zvolené předsednictvo oplývá zkušenostmi napříč svými agendami a my jim přejeme hodně sil do celého roku!

I Celostátní výbor zaznamenal obměnu, nejmladším členem je aktuálně maturující Kryštof Míka z jihočeských Ledenic, takže snad se mu a také všem ostatním nováčkům bude líbit tato práce pro spolek. 🙂

Stanovy zůstaly pro tentokrát netknuty, avšak i přesto bylo mnoho podnětů k diskuzi. Věnovali jsme se například budoucnosti naší spolupráce se sesterskou mládežnickou organizací MKD. Jejich předseda Benjamín ČInčila nás taky přijel pozdravit.

Celý sobotní den a úspěšný sjezd jsme zakončili společně prožitým večerem.

Děkujeme celému předešlému vedení spolku, organizačnímu týmu a také všem účastníkům!