Mladí lidovci z celé republiky přijeli do Prahy oslavit páté výročí založení Mladých lidovců. Samotná oslava se konala v sobotu 18. listopadu v Praze. Někteří však přijeli již o den dříve na oslavy 17. listopadu.

Program pátého výročí byl zahájen mší v kostele Svatého Štěpána slouženou otcem Josefem Stuchlým. Po obědě následovala přednáška a diskuze s Petrem Pithartem v Nosticově paláci.  Mluvil zejména o svém pohledu na sametovou revoluci, o svých zkušenostech a také o některých málo známých, ale přitom velmi důležitých momentech a souvislostech tehdejších revolučních dní. Budu-li mluvit za všechny účastníky, tak si troufnu tvrdit, že tato beseda byla pro nás velkým přínosem a obohacením.

Následovaly další zdravice a projevy hostů – ministr kultury Daniel Herman, ministr zemědělství Marian Jurečka, europoslanec Tomáš Zdechovský a další. Na oslavách se skýtal dostatečný prostor pro neformální rozhovory, focení i poslech hudby. Následovaly ještě přednáška zakladatele Mladých lidovců Petra Hladíka a panelová diskuze bývalých předsedů a dalších vedoucích členů o dalším směřování Mladých lidovců.

Výročí jsme důstojně oslavili a věříme, že v další letech se podaří navázat na dosažené úspěchy a že bude pokračovat dosavadní růst členů – zájemců o křesťansko-demokratickou politiku.

Fotografie a další informace naleznete na našem facebooku – zde.