Po vytvoření videoklipu Máš to taky tak? Mladí lidovci opět přicházejí s vlastní podporou volební kampaně KDU-ČSL. V nočních hodinách vykvetly na brněnských chodnících žluté slunečnice s  jedenáctkou uprostřed.

Květiny kreslily v centru Brna v neděli a v několika uplynulých dnech necelé dvě desítky členů ML a podporovatelů lidovců. Slunečnice vybrali záměrně, jako symbol letošní volební kampaně. A pod číslem jedenáct naleznou voliči stranu na svých volebních lístcích. Cílem Mladých lidovců bylo upozornit obyvatele Brna na KDU-ČSL trochu jinak, vtipně a nápaditě.

„Chtěli jsme, aby naše slunečnice bylo vidět, proto jsme je kreslili na místech, kudy se lidé po ránu nejčastěji pohybují. Bylo to například Mendlovo náměstí, Hlavní nádraží, zastávka Česká, Konečného náměstí či Moravské náměstí,“ upřesňuje jeden z organizátorů a mladý lidovec Jan Novotný.

Pozornost si lidovecké slunečnice vysloužily nejen v ranních hodinách, ale také při jejich vytváření. „V noci a v centru se s námi zastavovali nejčastěji mladí a studenti,“ prozrazuje spoluorganizátorka Pavlína Čiháčková. „Vedle otázky proč to kreslíme, padl nejčastěji dotaz, jestli nám za to platí,“ pobaveně dodává.

„Podporujeme KDU-ČSL ze svobodné vůle, takže nám nepřijde zatěžko pro ně udělat i něco zadarmo.“