Mladí lidovci vytvořili na podporu volební kampaně KDU-ČSL videoklip s názvem Máš to taky tak?. Lidovci chtějí především oslovit mladé, aby k volbám vůbec zamířili. „Polednice pojď jen pojď, vem si všechny vem, nevoliče k urnám voď,“ naráží se v doprovodné písni na fiktivní postavu, kterou rodiče kdysi strašili své neposlušné děti.

„Chtěli jsme ukázat, že lidovci nejsou suchaři a že je volí a podporují i mladí. Ne pouze senioři, jak si právě mnozí mezi mladými myslí,“ odpovídá Jakub Hruška na otázku, proč Mladí lidovci k vyjádření svých volebních preferencí zvolili právě tento způsob. „Taky nám jde o to ukázat, že na kampaň nemusíte vždy shánět miliony. Někdy stačí několik nadšených a schopných dobrovolníků,“ dodává s úsměvem.

Jedním ze spolutvůrců a „nadšených a schopných dobrovolníků“ je i profesionální herečka Alžběta Hofericová. „Příběhem týpka, co volby skoro zaspal, chceme mladým připomenout, že termín voleb je za dveřmi. Jako on by se měli taky probudit a jít volit,“ prozrazuje jeden z použitých motivů.

V jedna a půl minutovém videoklipu se objeví také motivy slunečnic, symbolu lidovecké kampaně. Na položenou otázku „Já jdu volit a co ty?“ ve videoklipu odpovídá na dvacet osm mladých lidí s cedulí s nápisem „Volím KDU-ČSL“. „Celý příběh je podbarven svižnou písní v rapovém stylu. Doufáme, že použitou formou oslovíme především mladé,“ komentuje Hofericová.

Videoklip Máš to taky tak? je k dispozici na webových stránkách Mladých lidovců, KDU-ČSL, na serveru YouTube a na sociální síti Facebook.

https://www.youtube.com/watch?v=01h4u9uIcRI

red.