V pondělí 13. ugg australia classic července se ve strakonickém klubu Hvězda pod záštitou Mladých lidovců uskutečnila přednáška zlínské psycholožky Mgr. Alžběty Baroňové na téma Syndrom hodného hocha, aneb neboj se být chlap.

„Po čem ženy touží?“ byla jedna z prvních otázek, které Alžběta dala publiku. Hodný hoch si totiž tuto otázku pokládá neustále. nike soldes Předpokládá totiž, že udělá-li „všechno správně“, budou ho mít ostatní na oplátku rádi a budou plnit jeho přání. Když něco nefunguje, nezmění to, jen přidá na snaze. Je přesvědčen, že skrytím svých nedostatků a plněním domnělých přání druhých, dojdou jeho potřeby naplnění a on prožije bezproblémový život. Na skutečné potřeby druhého se ale neptá a je proto jen málokdy úspěšný. Stálá neupřímnost k sobě i k druhým navíc způsobuje problémy v mnoha ohledech a oblastech života.

Opakem hodného hocha je „celistvý muž“ (nikoliv zlý hoch), který se má rád takový, jaký je a sám přebírá zodpovědnost za naplnění svých potřeb. Žije v souladu se svou maskulinitou a sexualitou. Je čestný – dělá, co považuje za správné, ne co si myslí, že se od něj očekává. nike air presto soldes Dokáže si stanovit hranice a vyjádřit své pocity. nike air max 2017 soldes Nesnaží se skrývat své nedokonalosti či od nich odvádět pozornost.

Změna není jednoduchá a je dobré, aby na to člověk (tyto problémy se nemusí týkat jen mužů!) měl nějakého parťáka, který mu pomůže. adidas chaussures Samozřejmě je nutné si mnohé věci i uvědomit sám a ve všech radách se vyhnout extrémům, které by ničemu nepomohly.

jihočeský-kraj„Nečekal jsem, že mi ta přednáška ještě něco v mém věku dá, ale odnáším si mnoho námětů na zamyšlení,“ řekl účastník přednášky a otec 6 dětí Josef Honz. „Přednáška se mi velmi líbila, Bětka kombinovala prezentaci, čtení z knihy, pokládala hodně otázek do diskuze i jsme se dívali na nějaké video.