Tobiáš Zdechovský (16) vstupuje po vzoru svého otce do Mladých lidovců. Rozšiřuje tak početnou základnu mládežnické organizace, která v současnosti čítá 373 členů. „Vstup Tobiáše je pro nás dobrou zprávou, jeho táta ostatně ve spolku taky začínal,“ komentuje příchod čerstvého přírůstku předseda Mladých lidovců Václav Pláteník, podle kterého Tobiáš mezi ostatní skvěle zapadne. Ve spolku se tak potká i s nejstarším synem Mariana Jurečky, jenž podepsal přihlášku před pár měsíci.

Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský má ze vstupu svého syna Tobiáše do spolku radost. „Je to určitě dobrý krok. V Mladých lidovcích jsem se toho hodně naučil, našel si dobré kamarády, objel spoustu skvělých míst a získal zkušenosti, ze kterých čerpám i dnes v Evropském parlamentu. Věřím, že se Tobiášovi bude v Mladých lidovcích líbit,“ dodává Zdechovský.

„Na svého nejstaršího syna jsem vůbec netlačil, ale přiznávám, že jsem rád, že se k tomuto kroku odhodlal. V Mladých lidovcích jsem totiž poznal skvělé kamarády, se kterými udržuji ať už pracovní, nebo přátelské vztahy dodnes,“ říká předseda lidovců Marian Jurečka.

V Mladých lidovcích působilo v minulosti několik členů současného předsednictva, kromě Mariana Jurečky a Tomáše Zdechovského také místopředseda a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, který v minulosti organizaci vedl. „V Mladých lidovcích jsme otevřeni všem mladým lidem, kterým jsou blízké křesťansko-demokratické hodnoty a kteří se chtějí dál vzdělávat v tom, jak je aplikovat ve veřejném životě,“ doplňuje Václav Pláteník.