Tisková zpráva, 1. nike air pegasus 7. 2015

Ve dnech 26. 6. – 30. ugg australia 6. nike air max 2012 se uskutečnila největší akce Mladých lidovců, z. s. v tomto roce s názvem Sportem k dialogu – Summer Camp, kterou přijeli podpořit např. europoslanec Tomáš Zdechovský či místopředsedové PS Jan Bartošek a Petr Gazdík. Nabídla spoustu workshopů, sportu, zábavy, panelových diskuzí a přednášek.

11696524_971813466203618_5938472716657379471_oNaším cílem bylo, aby se naši členové mohli setkat a hlavně diskutovat s vrcholnými politiky o tématech, která je zajímají. Šli jsme na to přes sport, který prolomil ledy a politici k nám pak byli opravdu upřímní a vstřícní,“ prozradil předseda Mladých lidovců Vladimír Hanáček. „Moc rád jsem přijal pozvání a pak skoro 4 hodiny hrál fotbal. Mám obrovskou radost z tolika mladých lidí, kteří se zajímají o politické dění,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský, který ze sebe během akce vydal skutečně vše – ráno připravil pro zájemce PR kurz, dopoledne team buildingovou aktivitu a kromě zmíněného fotbalu se zúčastnil i večerní panelové diskuze se sociální tématikou. Prozradil, že by chtěl do září pohnout s členstvím ML v YEPP. Během této diskuze, která se zabývala hlavně tématem migrace, vystoupila i dokumentaristka Monika Höferová: „Afričan si o Evropě myslí, že tady nic dělat nemusíme, že se narodíme s kontem a celý život si jen užíváme. Myslí si to, co vidí ve filmech.“

Velký úspěch sklidila ochutnávková přednáška členky ML Barbory Kokejlové Zdravotní sestrou v Saudské Arábii: „V Saudské Arábii tvoří zahraniční pracovníci 32 % všech zaměstnanců. Zdravotnický personál je tvořen zahraničními pracovníky z 80 %.“ Účastníci se mohli zúčastnit i workshopů o fungování Ústavního soudu, „Bral Růža“ o sportovních spolcích, vedení politických kampaní, posilování paměti či o angažovaném umění v politice. asics whizzer Vzhledem k tomu, že se akce financovaná z fondů Evropské unie prostřednictvím programu Erasmus plus konala v Blansku u Brna, byla součástí i návštěva Moravského krasu.

SC2Nejvíce se mi líbilo, že tu byla spousta ženských – a to i bez kvót!“ nechal se slyšet účastník z Teplic Radovan Gaudyn. „Celkově to bylo výborně zorganizované, skvělí hosté, zajímavé diskuze, ale přiznávám, že se mi nejvíce líbila večerní zábava – všechny ty prozpívané večery s kytarou, cimbálovkou…“ zavzpomínala Eliška Dvořáková, jedna z přibližně dalších 80 účastníků z celé České republiky. „Jedinečný byl europoslanec Zdechovský. Dále jsem si velmi užila debatu s Romanem Celým o prorodinné politice, a pak tu o hazardu s Janem Bartoškem,“ shrnuje mladá lidovkyně Jitka Fialová.

K největšímu zamyšlení všechny přivedl Petr Gazdík, který vyprávěl svůj životní příběh o stoupání politickými patry: „V České republice je mnoho témat, ale málo vizí. nike huarache Najděte si to, co vás hodně štve a snažte se to jako politici vyřešit.“ To by pro Mladé lidovci nemuselo být až tak těžké. Zajímají se o politiku a chtějí ji měnit k lepšímu. Summer Camp jim k jejich kuráži pomohl přidat ještě spoustu užitečných znalostí a zkušeností starších.

„Akce se mohl zúčastnit kdokoliv ve věku od 15 do 30 let. Jsme moc rádi, že mladí této možnosti využili a 12 z nich se také stalo novými členy ML,“ oznámil místopředseda pro členskou základnu Jirka Srna.

PRO EDITORY:

Mladí lidovci jsou celorepublikovým spolkem s více než 250 členy různých zájmů a profesí od 15 do 35 let. Spojuje je zájem o politiku a kuráž měnit ji k lepšímu. Nechtějí totiž jen kritizovat, chtějí spoluvytvářet naši společnost a vnášet do politiky férovost a čestnost. Směřují k demokracii založené na křesťanských hodnotách.