Hlavní období útlumu činnosti kvůli koronaviru je za námi a Mladí lidovci se tak mohli po delší době sejít i osobně. Internetové diskuse a besedy byly zajímavou zkušeností, ale není na osobní setkávání.

První takovéto setkání jsme využili k plánování budoucnosti spolku v dalších dvou letech. Už předtím měli všichni členové spolku možnost vyjádřit se k budoucnosti spolku v rámci diskuze ve skupině na Facebooku. Vybraní členové spolku se pak sjeli na strategický workshop, kde měli debatovat o tom, jak si představují budoucnost spolku. Díky těmto podnětům vznikne strategický plán, podle kterého se budou Mladí lidovci řídit další dva roky. Částečně ale taky určí fungování v dalších letech.

Strategický workshop začal v pátek 26. června, kdy se odpoledne a k večeru začali Mladí lidovci sjíždět do ubytování Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem. Páteční večer byl spíše teoretický. Přijeli za námi také zástupci předsednictva KDU-ČSL – Šárka Jelínková a Ondřej Benešík.

Hlavní část programu proběhla v sobotu, kdy se nejprve pracovalo v menších skupinkách zaměřených na jednotlivé důležité oblasti (zahraniční vztahy, PR…). Později se výsledky tlumočily ostatním skupinám. Proběhla i diskuze všech na různá témata. Celkově bylo jednání úspěšné a mohlo by pokračovat i mnohem déle. V sobotu samozřejmě nesměl chybět ani neoficiální program.

Neděle už byla volnější. Proběhla krátká diskuze a závěrečné shrnutí víkendu. Pak už jsme se vydali na nedaleký Hostýn, kde byla možnost zúčastnit se mše a po obědě byl strategický workshop ukončen.