Několik stovek účastníků Celostátního setkání mládeže v Olomouci navštívilo v průběhu sobotního odpoledne v rámci EXPO POVOLÁNÍ také stánek Mladých lidovců. Byli jim zde k dispozici členové ML z celé republiky, aby jim přiblížili činnost spolku ať už skrze osobní zkušenosti, tak také díky vystaveným fotografiím z akcí ML za poslední 2 roky. Nabízeli jsme také zdarma kávu a drink v jedné z barev KDU-ČSL, tj. modré.

„Strávila jsem na stánku Mladých lidovců asi půl hodinky. Nejprve se mě ujal jeden mladý člen, který mi přiblížil činnost této organizace tím, že popisoval vystavené fotky. Poté mi zodpověděl veškeré dotazy a ještě mě nasměroval k místu, kde Mladí lidovci nabízeli kávu. Musím říct, že ačkoliv jsem předtím o vstupu do této organizace neuvažovala, jejich prezentace na celostátní setkání mládeže, mě docela nahlodala,“ popisuje svoji zkušenost s naším stánkem jedna z účastnic Celostátního setkání mládeže.

Od 13:00 do 16:00, kdy měly jednotlivé spolky, mezi nimiž jsme byli i my, možnost prezentovat svoji činnost navštívilo náš stánek velké množství lidí všech věkových kategorií a ze všech koutů republiky. „Někteří dokonce chodili pořád, i když už jsme museli náš stánek uzavřít,“ vzpomíná Vojtěch Volf. To jen podtrhuje úspěch, s jakým jsme se v Olomouci setkali.

Do svých řad jsme přímo na Horním náměstí přijali 7 nových členů a několika dalším jsme rozdali přihlášky s tím, aby si své případné členství doma rozmysleli. Dále jsme rozdali dvě plné krabice vdolků, velké množství letáčků a prospektů. Všem jsme rozdávali také knihu Pavla Bělobrádka Na život!

„Mám z toho všeho moc dobrý pocit a už teď se těším na další celostátní setkání mládeže, kde budeme moci sami sebe prezentovat. Věřím, že mezi prezentujícími budou i mnozí z těch, kteří do našich řad vstoupili právě na celostátním setkání mládeže ve Olomouci,“ uzavírá předseda Mladých lidovců Filip Chvátal.