Ve dnech 8.-10.5.2015 jsem měl díky Mladým lidovcům možnost zúčastnit letošního setkání organizace SIIAEC v Praze. chaussure asics Jelikož se setkání účastnili lidé z Evropy, Afriky i Asie, tak byla jazykem konference angličtina.
Projednávaným tématem bylo „No to an economy of exclusion and inequality“. ugg bailey button boots nike air presto Celá konference se tedy věnovala dnešní ekonomice, zvětšujícím serozdílům mezi chudými a bohatými a každý účastník také představil a okomentoval situaci ve své zemi.
Večery byly věnovány prohlídkám Prahy, což ocenili zejména zahraniční účastníci, kteří se do České republiky jen tak nepodívají. nike requin A při následném posezení nebylo o zajímavou konverzaci nouzi. nike air max 2016 timberland uk Kdy jindy si člověk může povídat u stolu s lidmi ze tří světadílů najednou? Osobně pokládám za nejzajímavější rozhovor o lidskoprávní situaci v Pákistánů s rodilým Pákistáncem.
Po víkendu plného prezentací a diskuzí byla vypracována rezoluce, která podpořila Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) OSN a vyzvala vlády a různé organizace ke spolupráci za účelem podpory spravedlnosti a férovosti zaměstnavatelů vůči zaměstnancům a také boje proti chudobě.
Andrej Roštek
Pozn.:SIIAEC je zkrácením „Secrétariat International des Ingénieurs, des Agronomes et des Cadres Économiques Catholiques“ a jedná se tedy o mezinárodní organizaci sdružující katolické inženýry, agronomy a další odborníky (jakožto student jsem tam byl spíše jako host).