19.3. 2015 Mladí lidovci spoluorganizovali debatu s panem europoslancem Doc. JUDr. Pavlem Svobodou, Ph.D., D.E.A. Diskuze měla neformální charakter a se skleničkou vína jsme s mladými lidovci a členy či příznivci KDU-ČSL debatovali nad různými tématy. Diskuze však neměla charakter „ptejte se mne na co chcete, a já vám na co chci odpovím“. adidas stan smith Naopak, pan europoslanec se poctivě snažil odpovědět na všechny položené dotazy a nevyhýbal se jasným sdělením svého názoru v rámci palčivějších témat. Některé otázky a odpovědi na ně jsme zaznamenali a vy si je zde můžete přečíst:

Jaký je náklad EU na stav v Iráku a IS a jak se EU staví k uprchlíkům, kteří žádají o azyl? Pokud jde o uprchlíky, tak se řeší, jakým způsobem budou přijímání na evropském kontinentě. asics gel lyte 3 Preferuje se metoda pomoci na místě. Na místě se prostředky zhodnocují mnohem lépe, než když se lidé převezou do jiného prostředí. V uprchlických táborech vznikají konflikty mezi syrskými muslimskými a syrskými křesťanskými uprchlíky. basket nike air max 1 Tohle je nový aspekt, protože stejné konflikty probíhají v azylových domech i např. v Německu, kde to mají být již „prověření“ uprchlíci. Není to třeba nějak výrazněji komentovat. Je to otázka několika milionů lidí, kteří jsou vnitřně vysílení, nebo dokonce i vnějškově vysílení, protože museli opustit místo. EU poskytuje uprchlíkům pomoc na místě. Některé státy pomáhají i ve vojenských akcích proti IS.

Chtěl bych se zeptat na Řecko – vystoupí z EU? Vystoupení není na pořadu dne, otázka spíš je, zda zůstane v eurozóně. Dávám to do paralely s četnostní návštěv pana Tsiprase v Moskvě. Přečtete si 40 bodů, s čím šla SIRI do řeckého parlamentu (po přečtení pochopíte postoje EU a centrální banky, které zaujímají vůči Řecku). Samaras zaručoval určité reformy, bohužel nevyhrál – s ním byla možnost spolupráce. Odpouštění dluhů Řecka nepřipadá v úvahu. Zároveň si však nikdo nepřeje vystoupení Řecka z EU ani z eurozóny.

Jak vypadala návštěva papeže v EP? Výsledkem papežova projevu byl neuvěřitelně dlouhý potlesk ve stoje. Věřící vnímali papežův projev velmi kladně, protože neskrýval své myšlenky mluvil otevřeně. Večer jsem byl pozván Českým rozhlasem, abych papežův projev komentoval. nike air max thea soldes Do duelu se mnou pozvali také Dr. Jiřího Maštálku (KSČM), který naprosto překvapivě začal papeže velmi chválit – když pak dali slovo mně, tak jsem nevěděl, co mám vlastně říkat. Martin Šulc měl pravdu, že Evropa je dezorientovaná, protože jestli komunisti začali chválit papeže, tak je něco v nepořádku 🙂 Díky papežovu projevu není slovo „křesťanství“ v EP již tak politicky nekorektní, jak donedávna ještě bylo.

Skutečně je v EP cítit strach z Ruska? Strachem bych to nepojmenoval. Je to v poloze, že je nepřijatelné, aby v 21. století měnil nějaký stát své hranice silou. Obrana nějakého fungování mezinárodního systému, je obrana mezinárodních lidských práv.

Váš osobní názor na vstup Turecka do EU? Abych začal odpovědí a ne jako politik: NE. NE. NE.