V úterý 6. listopadu uspořádali Mladí lidovci diskuzní setkání k aktuálnímu tématu povolebního vyjednávání. Hostem byl David Macek, který byl v letech 2010 – 2012 krajským radním zodpovědným za územní plánování, má bohaté zkušenosti s tvorbou koalic a také vyjednává o nové koalici v Jihomoravském kraji.
V první části jsme si připoměli některé obecně známé věci jako budování osobních vztahů a důvěry a to již před volbami. Dozvěděli jsme se také o taktikách a psychologii vyjednávání.
Ve druhé fázi mluvil David Macek o konkrétním vyjednávání v Jihomoravském kraji. O porovnávání programů, osobních vztazích či perličkách z vyjednávání.
Atraktivitu tématu potvrdilo velké množství dotazů. V odpovědích se David Macek vyjádřil k personálním otázkám, nabídl vhled do ostatních relevantních stran na Jižní Moravě a také vyjádřil naději, že by se mělo zdařit naplnění myšlenky region pasů, na které byl založen krajský program KDU-ČSL.
Zdařilé setkání, dobrá nálada a účast dvou desítek mladých lidí nám potvrdilo, že myšlenka takových diskuzních setkání s krajskými lidoveckými politiky je atraktivní, oboustranně obohacující a proto v nich určitě budeme pokračovat.
Jan Novotný, místopředseda ML