Mladí lidovci uspořádali o víkendu 28.–29. new balance listopadu již druhý ročník sdílení zkušeností z voleb mezi zástupci KDU-ČSL a KDH, sesterskou stranou na Slovensku, v malebném prostředí obce Strání na česko-slovenském pomezí. ugg bailey bow Během pátečního programu došlo k nasdílení zkušeností z proběhlých voleb v roce 2014. adidas superstar femme Hovořili jsme jak o volbách do Evropského parlamentu, tak do zastupitelstev měst či obcí, stejně jako o volbách senátních.

Za slovenské partnery se zúčastnil ústřední tajemník Emil Mucha, volební manažer Darius Hatok a předseda KDMS Marek Degro.

Za KDU-ČSL byly prezentovány komunální volby v největších městech – v Praze a v Brně, dále pak senátní kampaně Zdenka Papouška či Františka Bradáče. Slovenští kolegové prezentovali kampaň primátorů a poslanců zastupitelstev ve větších slovenských volbách, kompletní studie byla představena pro město Trnava.

Druhá část pátečního odpoledne byla věnována volbám do Evropského parlamentu. soldes timberland Jedním z témat byla také nízká volební účast, kterou zaznamenaly obě naše země. nike flyknit Za jednotlivé strany vystoupili s prezentací volební manažeři.

Vzájemná srovnání použitých nástrojů, technik a principů v jednotlivých kampaních byla velice obohacující pro obě organizace.

Následoval společenský večer za účasti českého poslance a rodilého Straňáka Ondřeje Benešíka a také senátora Patrika Kunčara.

Sobotní dopoledne bylo věnováno dvěma přednáškám – nejprve nám politolog Masarykovy univerzity Michal Pink představil rozsáhlý výzkum voleb v městě Brně, který dokumentoval preference voličů s velice detailním přehledem.Jako druhý host vystoupil Michal Novota, který se podělil o zkušenosti z volební kampaně na primátora města Zvolen.

Závěrem pak proběhlo zhodnocení aplikovatelnosti jednotlivých prvků do volebních kampaní v obou republikách.