Aktuální a akutní problémy Evropy, jejich příčiny a jejich řešení, byly předmětem zájmu mezinárodního workshopu Domácí a mezinárodní výzvy EU – od krizového managementu k více udržitelným a koordinovaným společným politikám, pořádaného německou Nadací Konrada Adenauera ve dnech 29. nike air max 90 femme 2017 a 30. nike free trainer nike air max října 2015 v severoitalské Cadenabbii na břehu jezera Como. ugg classic mini Adidas Soldes Prodiskutovány zde byly otázky řecké krize, britského referenda o vystoupení z EU, stejně jako uprchlické a migrační krize a budoucnosti politiky Východního partnerství a vztahu k Rusku.

Vedle předních expertů na danou problematiku z Německa, Británie, Itálie, Španělska, Francie, Maďarska, Řecka či Litvy vystoupil na konferenci i předseda Mladých lidovců Vladimír Hanáček, jenž v závěrečném panelu představil coby místopředseda zahraniční komise KDU-ČSL pozici vlastní strany k otázce krize na Ukrajině a jejího řešení. ugg classic mini asics pas cher Zdůraznil odmítnutí ruské anexe Krymu a potřebu dodržování mezinárodního práva, potřebu diplomatického, nikoliv vojenského řešení konfliktu na východní Ukrajině i důležitost Minských dohod jako vhodného základu k dosažení mírového procesu a jednání znesvářených stran.

„Zajímavá byla otázka, kterou položil v následné diskuzi kolega z Atén. nike internationalist Týkala se toho, že pokud odsuzujeme ruskou anexi Krymu, měli bychom také odsoudit už více než 40 let trvající tureckou anexi východní části Kypru,“ konstatuje předseda ML a podotýká, že z hlediska mezinárodního práva je třeba všem měřit stejným metrem, jakkoliv ve věci Turecka je složitější, že jde o členský stát NATO a zároveň důležitého partnera při řešení uprchlické krize, neboť drtivá většina uprchlíků z Blízkého Východu přichází do EU z Turecka. asics gel lyte 3 „Tento dotaz je ale pozoruhodný, neboť jasně ukazuje, že v různých částech Evropy jsou různé problémy pociťovány s různou dávkou akutnosti. nike air max 90 homme bottes timberland pas cher Ukrajinská krize je proto nahlížena úplně jinak v bývalých sovětských satelitech než například v Řecku nebo v Británii.