Předseda Mladých lidovců Vladimír Hanáček položil při pietním aktu ve svých domovských Strakonicích v pátek 8. května 2015 kytici k památníku obětí padlých 2. světové války u příležitosti 70. výročí jejího konce a osvobození města Americkou armádou. nike air max tn soldes Spolu s ním kytici položil i další místní mladý lidovec Jiří Kropš.

„Toto výročí nemůžeme nechat bez pozornosti, neboť 60 milionů obětí největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, je dostatečným mementem pro všechny generace. adidas pas cher Navíc sedm desetiletí je pořád ještě příliš málo na to, aby se zkušenosti války a okupace naší země nacistickým Německem zcela vytratily z žité pamětí naší společnosti. new balance femme Všechny oběti si zaslouží naší úctu i vděčnost za to, že boj za svobodu a samostatnost naší země skončil vítězně a že dnes můžeme žít v míru a svobodě,“ podtrhuje Hanáček.

Předseda ML zároveň připomněl, že jeho město patřilo k té menší části území naší republiky, které osvobodila Americká armáda. Její zásluhy na porážce nacismu byly po desetiletí zpochybňovány a občané Strakonic dodnes nesou v sobě zadostiučinění, kterého se jejich osvoboditelům dostalo před 25 lety, kdy mohli společně s americkými hosty velkolepě společně oslavit půlkulaté výročí osvobození po mnoha desetiletích. adidas nmd „Jsem velmi rád, že jsem vyrůstal v době, kdy jsme si každý rok připomínali osvobození Strakonic a vítali na výročních slavnostech americké válečné veterány. ugg australia Ti nyní již nepřijeli, jelikož čas pokročil, mnoho jich už odešlo a ti, co dosud žijí, jsou již velmi staří.