IMG_5814

Ve středu 18. února 2015 ve Zlíně po večerní mši svaté besedoval s farníky v klubu Pod kanoí ředitel Orientálního ústavu Akademie věd ČR Ondřej Beránek. Jeho přednáška, kterou zorganizovali Zlínští Mladí Lidovci ve spolupráci s MSKA, měla název Politický islám.

Ředitel Orientálního ústavu zmínil klasický islám, jehož historie se píše od 7. asics aaron století, i tzv. moderní islám, jehož počátky sahají ke konci 18. ugg australia classic století. nike air zoom pegasus Tento moderní islám Ondřej Beránek dále dělí na tradicionalistický, modernistický a politický islám, přičemž politický islám je pro něj totéž, co se dnes běžně označuje za islamismus. Ten zaznamenává značný nárůst zhruba od 70. chaussures adidas let 20. století.

IMG_4383

Během více než hodinové diskuse Ondřej Beránek mimo jiné připustil, že ve věci dalšího působení islámu v Evropě není úplný optimista, nicméně spíše uklidňoval před zveličováním problémů, na němž mají podle něj hlavní zásluhu média. new balance 2017 „Způsobem, jakým média o situaci informují, jsou spolupachateli teroristů,“ řekl. Domnívá se, že velká většina muslimů v Evropě je mírumilovných. Mohlo by však dojít k jejich radikalizaci.