PŘEDSEDNICTVO

Helena Martinková, předsedkyně

Helena Martinková pochází z Valašských Klobouk a je jí 23 let. Klobouky leží ve Zlínském kraji poblíž hranic se Slovenskem. Helena je prostřední ze sedmi dětí, možná i díky tomu je tolik komunikativní a společenská.

Do Mladých lidovců se dostala díky starší sestře, která se o aktivitě Mladých lidovců dozvěděla v Praze. Sestřino nadšení ji oslovilo, takže se brzy do aktivit ML zapojila také. V letošním roce v pozici předsedkyně vede předsednictvo. Celkem je v předsednictvu již pátý rok, během uplynulých let se postupně věnovala členské základně, PR a zahraničním vztahům. Mladí lidovci jsou pro ni srdcová záležitost a je velmi ráda, že se skrze práci v předsednictvu může podílet na jejich fungování a růstu.

Mimo aktivitu v ML má ráda filmy, knihy, tanec a vzdělávání. 

KONTAKT:
email: martinkovahelena@email.cz
mobil: +420 731 213 726

Patrik Cibere, 1. místopředseda

Patrikovi je 25 let, narodil se a vyrůstal v Brně, kde nyní studuje na katedře politologie FSS MU Bezpečnostní a strategická studia a dálkově na právnické fakultě obor Trestní a správní proces. Vedle Mladých lidovců působí ještě v univerzitním spolku Masarykova Studentská unie (Munie) a od roku 2018  je také obecním zastupitelem městské části Brno–Vinohrady. Vedle toho jednou za čas obleče uniformu Armády ČR jakožto člen Aktivních Záloh ČR.

Členem Mladých lidovců je od roku 2015. Čtyři roky působil v krajském výboru jihomoravské krajské organizace, kterou z toho dva roky vedl jako předseda. Zároveň byl pět let členem Celostátního výboru. V rámci předsednictva má na starost práci s členskou základnou a stará se tak o přítomné, minulé i budoucí členy.

Patrik vedle svého zájmu o politiku miluje historii, deskové a počítačové hry. Z knížek má nejraději žánr fantasy a když mu zbývá čas, účastní se LARPů a nejrůznějších fanouškovských Conů. Vedle toho si rád zajde s přáteli na vodní dýmku a dobré pivo.

KONTAKT:
email: patrik.cibere@seznam.cz 
mobil: 732 252 242

Anna Palánová, místopředsedkyně

 

KONTAKT
email: pr@mladilidovci.cz
mobil: +420 737 035 478

Matěj Kos, místopředseda

Matěj je rodilý Brňák a moravský patriot, který v současnosti každý týden pendluje mezi Brnem a Prahou. Odmala ho bavilo psát a hrát si na učitele, což vedlo k tomu, že vystudoval učitelství češtiny a ruštiny pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. V současné době je doktorandem Ústavu české literatury FF MUNI a zároveň Ústavu pro českou literaturu AV ČR, odborně se zabývá intermedialitou, komiksem a současnou českou prózou. Kromě toho učí děti v kurzech k přijímačkám, nárazově dělá korektury a v současnosti pomáhá na základní škole pro ukrajinské děti.

K Mladým lidovcům se připojil v roce 2017, od stejného roku působil jako pokladník jihomoravské organizace. Několik let byl v této organizaci členem krajského výboru, kdy se věnoval především financím a projektům, za jižní Moravu byl rovněž v letech 2018–2021 členem Celostátního výboru ML. Podílel se na organizaci velkých akcí, jakými byly plesy Mladých lidovců či dvoudenní slučovací sjezd organizace v roce 2021. Tyto zkušenosti chce využít v předsednictvu, kde má na starost právě projekty.

Kromě literární vědy a politiky ho také baví cestování (nejlépe vlakem), klasická fotografie, návštěvy různých kulturních (i nekulturních) akcí… nebo prostě jen kvalitně strávený večer s milými lidmi a pár pivy.

KONTAKT:
email: kos.matej@seznam.cz
mobil: +420 723 026 718

Vít Mikušek, místopředseda

Vít Mikušek pochází z lidovecké rodiny na Valašsku, od 3 let ale vyrůstal a žije ve Středních Čechách. Je milovníkem velkoměst a moderní výškové architektury, kterou rád obdivuje zejména v Japonsku. Ještě jako teenager strávil rok na střední škole univerzity Waseda v Tokiu a zpět do Čech si přivezl cenné kulturní zážitky ze života v japonské hostitelské rodině.

Do aktivit mládežnické politiky se zapojil už v roce 2013 jako člen tehdejších Mladých křesťanských demokratů. Díky tomu se mohl později účastnit několika zahraničních akcí a poznávat tak další mladé lidi se zájmem o politiku v celé Evropě. Jako místopředseda pro zahraniční vztahy chce rozšiřovat spolupráci s partnerskými organizacemi a také být dobrou reprezentací ML v rámci Mladé evropské lidové strany.

Vystudoval zároveň bakalářskou ekonomii, politologii a veřejnou politiku na VŠE a UK v Praze. Nyní studuje v magisterském stupni ekonomii a finance na Univerzitě Karlově. Mezi jeho zájmy patří hudba (klavír, bicí, hra v jazzovém triu) a sportovní gymnastika.

KONTAKT:
email: 
mikusekvitek@seznam.cz 
mobil: 731 626 020

Tomáš Konečný, tajemník

Plzeňský rodák, absolvent Západočeské univerzity v Plzni a Univerzity Karlovy, úřaduje od září 2021 v pozici tajemníka Mladých lidovců.

V uplynulých dvanácti letech jste Tomáše Konečného mohli zaznamenat coby organizátora, tvůrce či lektora na řadě studentských vzdělávacích projektů (mnohé z nich zakládal či vedl). Na základě svých zkušeností dostal možnost spravovat administrativní, procedurální a finanční chod Mladých lidovců.

Původně byl členem Mladých křesťanských demokratů, kam vstoupil po návratu ze studií v Irsku v roce 2017.

Vedle spolkové administrativy věnuje rád zbývající čas přednášení, čtení, psaní, spaní a červenému vínu.

KONTAKT:
email: tajemnik@mladilidovci.cz
mobil: 736 198 220

 

CELOSTÁTNÍ VÝBOR

Vlastimil Stříbrný

Vlastimil Stříbrný

člen CV

Odkud pocházíš?
Z Plzně.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Abych přispěl svojí trochou do mlýna a pomáhal směřovat naši zemi tím nejlepším tj. křesťansko-demokratickým směrem.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji obor Společnost a politika (politologie a sociologie) na Západočeské univerzitě.

Jaké máš záliby?
Sebevzdělávání v oborech filosofie, teologie, historie, lingvistika, právo, geografie, ad., také nějaké ty počítačové hry. A samozřejmě politika. 

Vojtěch Toms

Vojtěch Toms

člen CV

Odkud pocházíš?
Pocházím z Českých Budějovic.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Do našeho spolku jsem vstoupil, protože jsem chtěl začít měnit svoje okolí, naučit se novým znalostem a dostat dalších pár lidí do politiky se zájmem o své okolí.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Aktuálně studuji IT a jsem v maturitní ročníku

Jaké máš záliby?
Moje největší záliba je cestování, no spíše stopování. Mám prostopovanou celou střední Evropu a chystám se dál. Jsem hráč na trubku a hraji v orchestru v Budějicích.

Jan Seidl

Jan Seidl

člen CV

Odkud pocházíš?
Z Berouna. 

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Líbí se mi politika KDU-ČSL, aktivity ML a mám rád lidi z ML.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Chodím na berounské gymnázium.

Jaké máš záliby?
Politika, cyklistika, procházky v přírodě, historie, filmy (české komedie a art filmy)

Ester Tichá

Ester Tichá

členka CV

Odkud pocházíš?
Žiju na vesnici kousek od Olomouce.

Proč jsi v Mladých lidovcích?

Politika a veřejné dění mě zajímaly od mala a Mladí lidovci jsou mému ideovému a hodnotovému nastavení nejbližší.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

V současné době mě čeká maturita na gymnáziu. Poté bych chtěla studovat jazyky.

.Jaké máš záliby?

Důležitá je pro mě hudba, především zpěv, sólový i sborový. Dále k mým oblíbeným činnostem patří návštěvy památek, muzeí a divadel, nejlíp si ale odpočinu v kuchyni při pečení.

Adam Holeček

Adam Holeček

člen CV

Odkud pocházíš?

Narodil jsem se v Náchodě, ale posledních několik let studuji v Praze. I proto jsem členem pražské organizace Mladých lidovců.

Proč jsi v Mladých lidovcích?

Protože mít s kým sdílet svůj pohled na svět a ještě si přitom udělat spoustu přátel je jednoduše k nezaplacení.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

V současné době dokončuji studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Mezi mé specializace patří ústavní právo, právo informačních technologií a právo obchodních korporací.

Jaké máš záliby?

Rád čtu, hraju na baskytaru ve své kapele a chodím (nejen) na pivo (nejen) s Mladými lidovci.

Marek Pospíšil

Marek Pospíšil

Člen CV

Odkud pocházíš?

Marek pocháyí z Brna

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Marek Pospíšil vstoupil do ML po volební kampani v roce 2017. V celostátním výboru je nováček, ale zkušenosti už sbíral v rámci krajského výboru v Jihomoravském kraji

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

V současné době studuje na Masarykově univerzitě obor Všeobecné lékařství.

Jaké máš záliby?

Pomáhá při vedení skautského střediska v Brně. Volné chvíle by rád trávil hraním strategických deskových her nebo potulováním se v přírodě. Miluje nekvalitní rozpustnou kávu a dobrý zelený čaj.

Marie Pavlíková

Marie Pavlíková

členka CV


Odkud pocházíš?
Pocházím z malé vesničky Lutopecny, která se nachází u Kroměříže.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Do ML jsem se dostala vlastně velmi jednoduše. Můj bratr, který v té době byl v ML již nějakou dobu, se mě zeptal, jestli nechci nějakou akci vyzkoušet. Akce se mi natolik líbila, že když pak přišel s přihláškou a dotazem, jestli bych nechtěla vyzkoušet i členství, byl můj podpis na papíře téměř do minuty.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Jaké máš záliby?
Pokud mám volnou chvíli, ráda usednu s dobrou knihou v ruce. Také mě velmi baví zpěv, kterému se však již tolik nemohu věnovat. A v neposlední řadě svůj čas trávím s rodinou nebo si sednu na kafe či víno s kamarády.

Vojtěch Orlík

Vojtěch Orlík

člen CV


Odkud pocházíš?
Z Šenova u Nového Jičína.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Zájem o křesťansko-demokratickou politiku, osobnostní rozvoj pro případnou budoucí práci v politice.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Jsem vedoucí pastoračních projektů biskupství ostravsko-opavského.

Jaké máš záliby?
Turistika, cyklistika a technika.

Václav Tobek

Václav Tobek

Člen CV

Odkud pocházíš?
Z Litomyšle

Jak ses dostal do Mladých lidovců
O politiku jsem se zajímal už od dětství. K Mladým lidovcům jsem vstoupil, protože si myslím, že nestačí na politiku pouze nadávat, ale je potřeba se aktivně zapojit, pokud chceme něco změnit.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji práva na Masarykově univerzitě v Brně.

Jaké máš záliby?
Historie, procházky v přírodě, geografie a samozřejmě také zájem o veřejné dění a politiku.

David Janoška

David Janoška

Člen CV

Odkud pocházíš?
Pocházím z Borovan, malebného městečka nedaleko Českých Budějovic.

Jak ses dostal do Mladých lidovců?
K Mladým lidovcům jsem vstoupil v patnácti letech po volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017. Nebavilo mě totiž se jenom koukat a čekat, co bude. Proto jsem tady. Chci měnit svět k lepšímu.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích.

Jaké máš záliby?
Zálib a koníčků mám plno. Rád čtu, hraju florbal, zbožňuju cestování, nejlepší jsou dlouhé cesty vlakem. A samozřejmě můj největší koníček je politika.

 

Aleš Fajstaver

Aleš Fajstaver

Člen CV

Odkud pocházíš?

Ze Sudet! Z Mekky brutalismu a německé neogotiky, Ústí nad Labem.

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Protože je to skvělý kolektiv dobrých lidí, se kterými se můžu posouvat dál.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Studuji práva v Praze a pracuji v Hanns-Seidel-Stiftung.

Jaké máš záliby?

Rád zajdu do divadla, na výstavu, ale i do přírody nebo na pivo. Taky rád cestuju, poznávám nová místa a ochutnávám nová jídla.

Veronika Pavlišová

Veronika Pavlišová

členka CV

Odkud pocházíš?

Proč jsi v Mladých lidovcích?

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Jaké máš záliby?

Tomáš Bernard

Tomáš Bernard

člen CV


Odkud pocházíš?
Jsem z Přerova. 

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Chci měnit svět. Mladí lidovci mi to umožňují a to i tak, že mění mě.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji politologii a mezinárodní vztahy na Karlově univerzitě a pracuji jako asistent náměstka na ministerstvu kultury.
… a taky jako asistent poslance Karla Smetany

Jaké máš záliby?
Rád se zapojuji do pořádání akcí pro mládež, hraju fotbal anebo si zajdu někam na výšlap do hor.

Adam Šilar

Adam Šilar

člen CV

Odkud pocházíš?

Z Prahy, konkrétně pak z Vinohrad. Před dvěma roky jsem se po dvaceti šesti letech odstěhoval pod kopec a bydlím ve Vršovicích.

Proč jsi v Mladých lidovcích?

Protože jsem před šesti lety podal přihlášku a s Mladými lidovci je mi dobře.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Na Ministerstvu kultury řeším dotace na obnovu kulturních památek. Do toho jsem ještě zastupitel na Praze 10 a mnoho dalšího.

Jaké máš záliby?

Bohužel nesbírám figurky slonů, ale alespoň se snažím ochutnat všechna piva na světě a rád cestuji.

Václav Paclík

Václav Paclík

člen CV


Odkud pocházíš?
Z malé Vísky na Havlíčkobrodsku.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
Může za to můj zájem o politiku. Mládežnická organizace je prostorem, kde se mohu setkat s lidmi, kteří jsou naladěni na podobnou vlnu, je to skvělé společenství, kde řešíme i řadu jiných věcí než politiku.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji právo na PrF MU v Brně!

Jaké máš záliby?
Mimo jiné také turistika, sport, historie,
hudba (vč. hraní na kytaru).

Leonardo Besa

Leonardo Besa

člen CV


Odkud pocházíš?
Pocházím z Teplic.

Proč jsi v Mladých lidovcích?
V Mladých lidovcích jsem proto, že se mohu  potkávat s lidmi, kteří mají zájem o aktuální dění v politice. Navíc mi spolek nabízí možnost rozvíjet nejrůznější schopnosti, ať už komunikační, či organizační.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?
Studuji historii a společenské vědy pro učitelství na středních školách.

Jaké máš záliby?
Mezi mé záliby patří fotbal, historie, politika, čtení a hraní videoher.

Martin Polívka

Martin Polívka

člen CV

Jmenuji se Martin Polívka, jsem z Polívkova mlýna, který se nachází u Polívkova rybníka.

Mladí lidovci jsou jedinou atraktivní formou křesťansko-demokratické politiky v Česku, a to mě baví.

Tobiáš Zdechovský

Tobiáš Zdechovský

člen CV

Odkud pocházíš?

Proč jsi v Mladých lidovcích?

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Jaké máš záliby?

Jakub Metelka

Jakub Metelka

Člen CV

Odkud pocházíš?

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Jaké máš záliby?

KONTROLNÍ A REVIZNÍ KOMISE

Radovan Gaudyn

Radovan Gaudyn

předseda KRK

Odkud pocházíš?

Jsem hrdý rodák z Teplic.

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Protože je to skvělý kolektiv dobrých lidí, se kterými se můžu posouvat dál.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Vystudoval jsem práva a nyní pracuji na Ministerstvu obrany.

Jaké máš záliby?

Přátele, hudbu, historii a turistiku.

Anežka Fuchsová

Anežka Fuchsová

členka KRK

Odkud pocházíš?

Z Prahy

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Na svem pevnim Caji o seste pod taktovkou Tondy Homoly jsem potkala kamarada, ktery me vzal s Mladymi lidovci pak do hospody a bylo to 🙂

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Pracuju jako analytik v Institutu pro krestansko-demokratickou politiku a v kabinetu ministryne zivotniho prostredi

Jaké máš záliby?

Bavi me chodit po horach, pect pro moje roztomily netere a synovce a békat s Radovanem po pulnoci na celou Myslůvku.

Jan Dohnal

Jan Dohnal

člen KRK

Odkud pocházíš?

Moravskoslezský kraj

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

O ML jsem se dozvěděl přes KDU-ČSL

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Pracuji pro mezinárodní start up na pozici PR specialisty.

Jaké máš záliby?

Cestování, sport, filmy, knížky, historie, politika

Jan Palán

Jan Palán

člen KRK

Odkud pocházíš?

Pocházím z Vysočiny, konkrétně z Jihlavy.

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Do ML jsem se dostal ve druháku na výšce, když jsem hledal způsob, jak trochu oživit dění v Jihlavě pořádáním besed pro veřejnost. ML mi pro to přišli jako ideální platforma.

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

V tuhle chvíli pracuji na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde se věnuji parlamentní agendě.

Jaké máš záliby?

Zálibou číslo jedna je u mě muzika, protože prakticky všechen svůj volný čas trávím po štacích s kapelami, kde hraju. Rád ale taky sportuju, vyrazím někam s kamarády, nebo naopak nedělám vůbec nic.

Jan Paleček

Jan Paleček

člen KRK

Odkud pocházíš?

Jak ses dostal do Mladých lidovců?

Co studuješ, nebo jak pracuješ?

Jaké máš záliby?