Výrazný úspěch zaznamenala mládežnická organizace KDU-ČSL Mladí lidovci. Na 13. kongresu evropské mládežnické organizace YEPP (Youth of the People’s Party) se stal místopředsedou jejich člen Vít Mikušek. Získal dokonce třetí největší počet hlasů ze všech kandidátů. Mikušek byl kandidátem za české a slovenské organizace zastoupené v YEPPu.

Získat post v předsednictvu YEPPu je celkem prestižní záležitost. Spojili jsme však síly s TOP týmem a KDMS ze Slovenska a domluvili se na podpoře jednoho kandidáta. Svou roli sehrály také naše nadstandardní vztahy s Mladými lidovci z Dolního Rakouska a Bavorska. Ve své pozici se chci zaměřit především na zlepšení interní komunikace s členskými organizacemi a zdůrazňování ekonomických otázek nejen v rámci projednávaných rezolucí, ale také různých vzdělávacích aktivit organizace,“ uvedl čerstvý místopředseda YEPP Vít Mikušek.

Mladí lidovci očekávají, že zvolení Mikuška jim otevře dveře k dalším možnostem vzdělávání.

„Vzdělávání je hlavní prioritou pro činnost Mladých lidovců. Chceme vzdělávat nejen naše členy, ale také širokou veřejnost. Ročně uspořádáme desítky odborných diskusí a vzdělávacích seminářů. Do budoucna chceme zvát na naše akce i zahraniční odborníky, v čemž nám zvolení Víta Mikuška může výrazně pomoci. YEPP zastřešuje nejen všechny mládežnické organizace členských stran Evropské lidové strany, mezi jeho členy jsou i spřízněné organizace ze Švýcarska, Norska, Ukrajiny, Běloruska nebo Moldavska. Celkově YEPP sdružuje 63 organizací z 39 zemí, což z něj dělá největší mládežnickou frakci v Evropě,“ uvedl předseda Mladých lidovců Radovan Gaudyn. 

Jedním z cílů mládežnické organizace YEPP je právě také poskytování zázemí pro školení a diskuse nad důležitými tématy týkajících se mladých lidí v Evropě.

„Na posledním kongresu jsme přijali usnesení zaměřující se na duševní zdraví mladých lidí, nákladově optimální cestu ke klimatické neutralitě nebo podporu demokracie v Myanmaru,“ dodal Mikušek. 

Mladí lidovci patří k nejsilnějším mládežnickým organizacím v České republice, celkem mají 437 aktivních členů.