Mladí lidovci měli tu čest a dostalo se jim oficiálního pozvání paní MUDr. Zuzany Roithové, MBA do Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Během cesty do kolébky dnes a denně se rodící demokratické Evropy jsme navštívili i okolní města malebného Alsaska. Během prvního dne jsme po cestě Německem navštívili krásné historické město Schwäbisch Hall. Večer jsme dorazili do městečka Colmar ve Francii, kde jsme byli ubytováni.

Druhého dne jsme se vypravili na oficiální návštěvu Evropského parlamentu. Tato monumentální stavba sloužící 766 poslancům k jejich práci nás uchvátila svojí architektonickou vzdušností a vnitřním komfortem. Vzhledem k tomu, že právě doznívaly oslavy přístupu Chorvatska do EU, bylo vše nazdobeno v duchu radostného přivítání nového člena evropského společenství.

Byli jsme účastni zasedání EP, hlasování o emisních povolenkách a dalších tématech. Slavnostní předávání Sacharovi ceny kubánskému disidentovi pak bylo nádherným připomenutím, že ani svoboda a demokracie není zadarmo.

Večer jsme byli hosty paní europoslankyně MUDr. Zuzany Roithové, MBA, která nás pozvala na degustaci alsaských vín a sýrů. Zde jsme měli možnost s ní debatovat a také ji poděkovat za tuto nádhernou poznávací cestu.

Následujícího dne jsme namířili do švýcarské Basileje a dalšího dne do německého Stuttgartu.

Cesta do EP za paní europoslankyní se velmi vydařila a chtěli bychom tímto paní MUDr. Zuzaně Roithové, MBA velmi poděkovat.

Jakub Hruška
PR manažer Mladí lidovci, o.s.