V neděli 4.10. vyjeli Mladí lidovci navštívit Evropský parlament ve Štrasburku a setkat se s europoslancem Pavlem Svobodou, díky němuž byla tato akce uskutečněna. Kromě europarlamentu se toho ovšem stihlo mnohem víc…

Vyjíždělo se brzo ráno – 3.45 z Šumperku. Cestou autobus postupně nabíral další cestující, až nás bylo více než 50. chaussures ugg pour femme nike air max 97 Jeli lidé různého věku, pohlaví, zaměření, někteří eurooptimisti, někteří euroskeptici… ale všichni za účelem nabytí nových vědomostí a poznání nových krajů.

První zastávka byla ve městě Swäbisch Hall, kde jsme si udělali krátkou prohlídku a navštívili protestantský kostel sv. Michala. Dále se pokračovalo rovnou do Štrasburku, kde jsme se večer ubytovali. new balance baskets Po probuzení na nás čekal nabitý program.

Hned zrána jsme se vydali do malebného alsaského městečka Colmar. Nádherná architektura byla vidět doslova na každém kroku, ať už mluvíme o gotickém kostele sv. Martina nebo o „obyčejných“ domcích.

Colmar

Naší další zastávkou byl Riquewihr. V této francouzské vesničce jsme zavítali do vinařství rodiny, jež dodnes využívá tradičních metod výroby vína. adidas ultra boost Konkrétně lze jmenovat například používání dubových sudů místo nerezových nádob. soldes nike air max pas cher timberland boots uk Po prohlídce komentované jedním ze zaměstnanců přirozeně nemohla chybět ochutnávka. Jak už asi tušíte, na chuť ani kvalitu místního vína si skutečně nikdo nemohl stěžovat.

Pavel-Svoboda

Podvečer jsme jeli navštívit La Montagne des Singes, areál, kde žije přibližně 280 makaků a volně se pohybují mezi návštěvníky. Lidé při vstupu obdrží pop-corn, na kterém si makakové s radostí pochutnávají. nike air max 2012 A později toho dne jsme povečeřeli s Pavlem Svobodou, se kterým jsme měli možnost debatovat hned na druhý den.

Šojdrová

Kromě přednášky a debaty jsme v Evropském parlamentu stihli vidět plenární zasednání a díky příznivému harmonogramu nás uvítala i paní europoslankyně Eva Šojdrová. nike air max tavas Následovala komentovaná projížďka lodí skrze Štrasburk a na závěr jsme si prošli jeho historické centrum.

Velké poděkování patří panu Pavlu Svobodovi, díky němuž jsme se této akce mohli zúčastnit, Marii Cajzlové, která se postarala o organizaci kontakt s účastníky, spoluorganizátorovi Aloisu Horákovi, který nás se svojí kytarou a harmonikou nenechal nudit se ani na okamžik, a všem ostatním, kteří se postarali o hladký průběh zájezdu.