V některých evropských zemích je nezaměstnanost 25%. bottes ugg australia pas cher Např. NIKE FREE RN v Řecku či Španělsku se pohybuje nezaměstnanost mladých lidí kolem 50%. acheter chaussures nike Vzniká tak v Evropě početná skupina označovaná NEET (Not in Education, Employment, or Training – tedy mladí, kteří nejsou ve vzdělání, zaměstnání ani v přípravě na zaměstnání). LUNARGLIDE 8

Má tato situace nějaké řešení?

Jedním z pokusů nalézt odpověď a pokusit se zlepšit tuto nepříznivou situaci byl seminář s názvem „NEETs on the Employment Path“ (česky mladí lidé NEETs na cestě za prací). nike air huarache donna Seminář organizovala italská nezisková organizace Next Stop Europe. Mladí lidovci byli partneři projektu, a proto mohli vyslat své zástupce.

IMG_4068

Proč mají mladí lidé problém sehnat práci? Má na nezaměstnanost mladých lidí vliv vzdělání? Rodinné zázemí? Bydliště? Jak mohou účastníci semináře či jejich neziskové organizace pomoci NEETs? Je nějaká dobrá zahraniční praxe? Na tyto a mnohé další otázky se snažili účastníci najít odpověď.

„Líbilo se mi, že seminář kombinoval metody formálního a zejména neformálního vzdělávání. asics gel kayano Také kvituji příležitost blíže poznat program Erasmus+ a další zapojené organizace do projektu“ komentuje seminář Václav Pláteník. A zároveň pokládá řečnickou otázku: „vím, že řadu mladých lidí zasáhly problémy z objektivních důvodů, ale nebylo by přesto správné označovat mnohé mladé lidi spíše za lazy, než za NEETs?“

Snižování nezaměstnanosti mladých je jednou z priorit Evropské unie, která za tím účelem vyčleňuje prostředky v programu Erasmus+. Je zjevné, že ke snížení nezaměstnanosti vede cesta přes univerzální vzdělání, schopnost analytického myšlení, řešení problému a proaktivního přístupu ke svému osudu. timberland roll top pas cher Deion Sanders Jerseys Právě to jsou oblasti, které Erasmus+ prostřednictvím tréninkových a vzdělávacích seminářů podporuje.

“Youth are becoming demotivated, entering a negative psychologicalcircle, which is reducing their employability skills and inhibits creativity. air max thea During the first part of the seminar, the participants analyzed the actual situation of NEETs in Europe. In the second part, the participants tried to collecting and processing the material, with exchange of good practices and experiences, apporting ideas, suggestions for create new methodologies,which can assist youth organizations working with NEETs to develop socio‐educational activities for their target groups,“ říká Carmine Emanuele Papa, předseda Next Stop Europe

IMG_4085

Coby student hospodářské politiky jsem ocenil bližší poznání fenoménu nezaměstnanosti mladých lidí. Bylo zajímavé vymýšlet a diskutovat možnosti intervencí z pozice neziskových organizací. Přesto, nepomohlo by státům s vysokou nezaměstnaností omezit náklady práce (tedy mj. Nike Air Max Thea Femme Bleu snížit mzdy)?, zamýšlí se další účastník Jan Novotný.

Seminář se konal od 4. nike free run 5 0 uomo

do 9. Nike Air Max 2017 Heren grijs listopadu v italském Rimini. ATLANTA FALCONS JERSEYS Zúčastnilo se jej 26 mladých lidí z Itálie, ČR, Chorvatska, Estonska, Nizozemí, Makedonie, Řecka, Bulharska, Rumunska, Turecka a Kypru.