V polovině března v Českých Budějovicích zorganizovali Mladí lidovci víkendovou akci s názvem Sportem k dialogu. Byla to jedna z akcí velkého projektu, který byl podpořen grantem v rámci programu Erasmus+. ugg homme pas cher Cílem projektu Sportem k dialogu je umožnit všem mladým lidem ve věku 13 – 30 let setkání s osobami s rozhodovací pravomocí (politici, úředníci). Nejprve se sportuje, tím se prolomí počáteční ostych a otevře se prostor pro přímý a neformální dialog. Projekt je doplněn i o vzdělávací část, proto jsou součástí projektu tematické workshopy.

První akce v rámci velkého projektu začala u bowlingu. Na 30 účastníků z celé České republiky mělo možnost nejenom se společně seznámit zasportovat, ale zejména sportovat a a ve volných chvílích diskutovat s 1. náměstkem primátora Českých Budějovic Ivo Moravcem a náměstkem primátora Jaromírem Talířem. V následné diskuzi se účastníci zajímali zejména o turistický ruch, dopravní dostupnost, nezaměstnanost mladých, kultur, ale také o současnou celospolečenskou diskusi o veřejnoprávních médiích. air max homme „Diskuse byla moc příjemná. asics gel pas cher Poskládali jsme židle do kruhu a mohli pokládat otázky, které nás zajímali. Zejména jsem rád, že jsem konečně pochopil, o co jde v otázce otáčivého hlediště v nedalekém Českém Krumlově,“ hodnotí akci účastník Jan Majko.

ML-Sportem-k-dialogu

Večerní program probíhal v prostorách Budějovického Budvaru. Nejprve jsme měli workshop s marketingovou ředitelkou Janou Kubištovou. Paní ředitelka popsala výchozí situaci marketingového oddělení a s nadšením odpovídala na naše dotazy. Účastníci směřovali své dotazy zejména na rozdíly v tuzemské a zahraniční propagaci. Diskutovalo se také o různých speciálech, trendech na pivo s trhem, kvalitě či o fenoménu malých pivovarů. Protože dotazů byla celá řada, zúčastnila se paní ředitelka s účastníky i následující prohlídky a trpělivě zodpověděla četné dotazy. „Na večerní návštěvě Budvaru se mi líbila komplexnost. Dozvěděli jsme se, nejenom jak se pivo vyrábí, ale také jsme si prohlídli prostory a dozvěděli se, jak produkty prodat. Některé rady paní ředitelky Kubištové se pokusím navrhnout a uplatnit v praxi“ komentuje večerní program účastnice Ludmila Kopecká.

Sobotní ráno nebylo rozhodně vyspávající. V 8:00 začal workshop na téma „Jak se dostat do médií“, který vedl zkušený odborník na PR Roman Bajčan. Účastníkům nastínil základní princip fungování médií. Dával rady účastníkům setkání, kteří jsou většinou velmi aktivní lidé, kteří realizují projekty, kterými by chtěli oslovit média. Jednou z nich je studentka speciální pedagogiky Kristýna Kučerová: „pracuji s handicapovanými lidmi a v naší organizaci chystáme dobročinnou sbírku. Moc mi pomohlo, že jsme se o sbírce na workshopu pobavili a pan Bajčan mi dal nejenom několik podnětných rad, ale upozornil na rizika, která jsem si předtím neuvědomovala.“

Jak-se-dostat-do-médií

Následující program byl pro účastníky vskutku exkluzivní. Nejenom komentovaná prohlídka Českých Budějovic se zkušeným průvodcem. nike tn Ale zejména neuvěřitelně silná sestava hostů. „Většina pozvaných politiků naše pozvání odmítla. timberland chaussure Nicméně dva si na nás v sobotu našli čas. A sice pan poslanec Jan Bartošek, místopředseda PS PČR a pan europoslanec Pavel Svoboda, předseda právního výboru EP. Oba pánové byli velmi bezprostřední, nevadilo jim časté fotografování s účastníky a živě s nimi diskutovali,“ komentuje vzácné hosty Jitka Fialová. Součástí prohlídky byla i hra frisbee v parku. Do hry se velmi aktivně zapojili nejenom účastníci, ale i hosté.

frisbee

Následná diskuse byla o poznání méně formální než obvyklé diskuse. Opět židle v kruhu dokola a řada přímých otázek od účastníků. Témat byla celá řada od aktivního občanství, přes význam Evropského parlamentu a vůbec celé EU, mezinárodní bezpečnosti, studijní mobilitu až po znovuzavedení odvodů. Všechny účastníky překvapila informace pana Svobody, že zatímco ČR má v Bruselu pouze 3 akreditované novináře, 8x větší Německo jich má 160.

EU

„Velmi mě potěšil aktivní přístup nejenom účastníků, ale i zúčastněných politiků a lektorů. Věřím, že pozitivní zpětná vazba od účastníků byla upřímná a účast na setkání jim pomůžu nejenom v osobním rozvoji, ale přispěji i k jejich aktivnímu občanství,“ uzavírá akci koordinátor projektu Sportem k dialogu Jan Novotný.

Pokud vás projekt zaujal, budeme rádi, pokud se zúčastníte dalších akcí. Projekt je otevřen pro všechny mladé lidi ve věku 13-30 let.