Již desátým krajem, v němž Mladí lidovci ustavili svou krajskou organizaci, se stal kraj Plzeňský. nike huarache V západočeské metropoli se v úterý 24.6.2014 sešlo pět ustavujících členů nové krajské organizace, aby zahájili její činnost. ugg bottes Ze svého středu zvolili tříčlenný krajský výbor, jenž organizaci řídí. ugg prix france Předsedkyní se stala Kristýna Bretschneiderová, místopředsedy Ondřej Hovjacký a Michal Rozšafný. Účastníky ustavující schůze v Orlovně jednoty Plzeň též pozdravili vzácní hosté: předseda KV KDU-ČSL Plzeňského kraje a kandidát do Senátu Petr Rybář, předseda MV KDU-ČSL Plzeň Petr Náhlík i krajský tajemník strany Oldřich Rozšafný.

Plzeňský kraj je dlouhodobě charakterizován výrazně disproporčními volebními zisky KDU-ČSL mezi jednotlivými částmi kraje. Samotné krajské město je pak coby čtvrté největší v republice významným rezervoárem voličů a voličská expanze je zde nezbytná. asics whizzer Ustavení krajské organizace Mladých lidovců má proto zásadní význam především v samotné Plzni, kde přirozenou cílovou skupinu, na níž její členové zaměří své aktivity, představují vysokoškoláci a mladí lidé v kvalifikovaných profesích. To však rozhodně neznamená, že by působnost Mladých lidovců v Plzeňském kraji postupně nezasáhla i okrajové části regionu, jako Klatovsko, Domažlicko a Tachovsko. adidas superstar pas cher Právě zde se bude nové krajské vedení snažit získávat další členy.

Nejvýznamnějším cílem aktivit Mladých lidovců v Plzeňském kraji v nejbližším období bude pochopitelně pomoci KDU-ČSL znovuzískat významné pozice na úrovni orgánů místních samospráv ve městech a obcích Plzeňského kraje v nadcházejících podzimních komunálních volbách, aby mohli lidovci na západě Čech účinně prosazovat svůj volební program a přispět tak k rozvoji tohoto významného regionu České republiky.


Mgr.