V pátek a sobotu 18.-19. října 2019 proběhl v hale známého Olympijského parku v Mnichově celostátní sjezd bavorské Křesťansko-sociální unie (CSU). Za Mladé lidovce se ho zúčastnila početná čtyřčlenná delegace.

Na sjezdu bylo přítomno přes 3 000 lidí, ale i přesto jsme měli možnost pohovořit si s významnými osobnostmi CSU, např. s europoslankyní Angelikou Niebler, bývalým spitzenkandidátem na post předsedy Evropské komise Manfredem Weberem, s místopředsedou německého Bundestagu Hansem-Peterem Friedrichem, europoslancem a předsedou Junge Union Bayern Christianem Doleschalem ad.

Třešničkou programu byly hodinové projevy předsedy CSU Markuse Sődera a předsedkyně sesterské CDU Annegret Kramp-Karrenbauer. Oba mluvili především o nových výzvách jako digitalizace, boj se změnami klimatu, bezpečnost, ale i o nutnosti pokračující úzké spolupráce CDU a CSU.

Díky programu nadace Hannse-Seidela v České republice jsmě měli tu možnost spolu s dalšími kolegy z ČR, Slovenska a Maďarska navštívit také Bavorský zemský sněm, kde nás provázel místní předseda výboru pro evropské záležitosti Tobias Gotthardt, či povečeřet s generálním sekretářem CSU Markusem Blumem a zahraničním tajemníkem CSU Christianem Kattnerem.