V pátek 4. prosince se v Národní technické knihovně v Praze konal seminář národní agentury Dům zahraniční spolupráce s názvem SPORT v programu ERASMUS+. V jeho rámci mimo jiné vystoupil místopředseda ML pro projekty Jan Zasadil, který představil projekt Mladých lidovců Sportem k dialogu.

Seminář byl uveden informačním blokem zástupců Domu zahraniční spolupráce, který dohlíží na program ERASMUS+ v ČR, o možnostech získání grantů MŠMT a ERASMUS+ v oblasti sportu. nike air max 2017 Následovaly prezentace příkladů dobré praxe z proběhnuvších projektů spjatých se sportem. nike air max classic bw Mezi prezentujícími byly nevládní organizace, státní střední školy nebo např. zástupci Univerzity Karlovy v Praze.

„Propojení sportu a politické diskuse v zájmu občanského vzdělávání bylo mezi ostatními projekty unikátní. asics gel lyte 3 Projekt Sportem k dialogu, který navrhl můj předchůdce Jan Novotný s dalšími členy spolku, se stal v oblasti strukturovaného dialogu s politiky příkladem dobré praxe – tohoto ocenění ze strany Domu zahraniční práce si nesmírně vážíme,“ uvedl místopředseda ML pro projekty.

Mladí lidovci využívají svůj potenciál v občanském vzdělávání skutečně naplno, o čemž svědčí i fakt, že Sportem k dialogu byl jen jedním z mnoha projektů a aktivit, které v rámci spolku po celé republice naši členové pořádají. „Potenciál občanského vzdělávání v mládežnických politických organizacích v ČR roste, což je dobré znamení a naděje pro naši stále vratkou demokracii,“ uzavírá Zasadil.

Mladí lidovci se za tři roky své existence se rozrostli do 11 krajů a čítají na 300 členů. ugg bailey button boots V listopadu 2015 se také stali zakládajícími členy Asociace mládežnických politických organizací. chaussure tn pour homme AMPO je formalizovanou podobou platformy, jejíž vznik iniciovala Mladými lidovci organizovaná konference s názvem Význam mládežnických organizací politických stran pro demokracii, která se konala 15.