Dne 17.2.2015 proběhla v Brně krajská konference jihomoravských mladých lidovců a lidovčat, jíž se účastnilo 36 členů. Účast byla skutečně hojná, o čemž svědčí i fotografie naplněného zasedacího sálu, kde se mělo schylovat k volbě nového předsednictva. Atmosféra tudíž houstla nejen zvýšenou koncentrací osob.

Nejprve předsedkyně ML JMK Alžběta Hofericová zahájila schůzi a představila úspěchy minulého roku. asics gel kayano Nejsilnější jihomoravská buňka zorganizovala v uplynulém roce jedny z největších a tudíž i organizačně nejnáročnějších akcí Mladých lidovců. První z nich byl Summercamp a druhou celostátní reprezentační ples Mladých lidovců v Brně. Předsednictvu se podařilo zorganizovat několik besed s politiky. Byly to besedy s Mariánem Jurečkou (Ministrem zemědělství), tehdejší kandidátkou na primátorku Klárou Liptákovou, bývalým senátorem Rostislavem Slavotínkem a nově zvoleným brněnským senátorem Zdeňkem Papouškem (To je on). ugg homme pas cher Vedle formálních setkání proběhlo i množství neformálních akcí včetně diskusí aktuálních společenských témat, sbírky na Ukrajinu a prohlášení k situaci na Ukrajině. Mladí lidovci navázali také velmi úspěšnou spolupráci s dalšími mládežnickými organizacemi na Jižní Moravě s Mladými konzervativci, Ano pro ANO, mladými sociálními demokraty a Mladými křesťanskými demokraty. Zkouškou ohněm této spolupráce byla úspěšná a hojně navštívená předvolební debata zástupců ODS, ANO a KDU-ČSL před volbami do Evropského parlamentu v Brně. Předseda ML Petr Hladík ještě shrnul úspěchy a práci celostátního předsednictva a akce, které nás v tomto roce čekají a neminou.

V druhé polovině takřka čtyřhodinového setkání jsme přistoupili k volbám nového předsednictva, volbám delegátů a nominacím do celostátního předsednictva. nike soldes Předsedou ML JMK byl zvolen Filip Chvátal, prvním místopředsedou Jan Přikryl a dalšími místopředsedy Jiří Sviták, Alžběta Hofericová a Miriam Kolářová. asics basket Podotýkám, že zastoupení žen je tudíž výrazně nad doporučenými kvótami! Zvolili jsme i své delegáty na Celostátní sjezd a příjemné setkání jsme zakončili v přilehlém restauračním zařízení. timberland pas cher Zde jsme se mohli navzájem více seznámit.