V pátek 20. ugg boots bailey bow února se v Českých Budějovicích sešla krajská konference Mladých lidovců Jihočeského kraje, aby zhodnotila další rok činnosti a zvolila nové vedení a delegáty za kraj na blížící se sjezd ML. asics gel quantum 360 Historicky druhý rok její existence se nesl především ve znamená voleb, kterým jihočeští Mladí lidovci věnovali většinu svého úsilí, ať už to bylo před jarními volbami do Evropského parlamentu, v nichž kandidoval i krajský předseda ML Šimon Heller, nebo před podzimními komunálními volbami, v nichž se mnozí jihočeští Mladí lidovci objevili na kandidátkách KDU-ČSL včetně čelních míst. Nezůstalo však pouze u voleb! Jihočeští ML uspořádali rovněž dva diskuzní večery v rámci tzv. Diskuze občanské společnosti v Českých Budějovicích a také společenskou akci ke Dni matek. Ve Strakonicích se pak uskutečnila debata s bývalou ministryní zdravotnictví a prezidentskou kandidátkou Zuzanou Roithovou. Úspěšnou akcí byla i ideová konference ML v Pořešínci, mající celostátní charakter.

V nově zvoleném krajském výboru obhájil post předsedy Šimon Heller a post místopředsedy jeho bratr Jiří. Novou místopředsedkyní se pak stala Jitka Fialová. chaussure adidas Hlavním úkolem nového krajského vedení bude získat nové členy a fakticky rozšířit působnost ML do celého území kraje. Důležitou akcí je též krajský ples ML, který se v dubnu uskuteční v Čejeticích. Menších akcí pod hlavičkou ML však bude v Jihočeském kraji v následujícím roce celá řada. Přítomné členy pozdravily dvě jihočeské lidovecké osobnosti: místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek, jehož potěšila především účast několika Mladých lidovců z jeho domovských Dačic, a náměstek českobudějovického primátora a bývalý ministr kultury Jaromír Talíř, jehož syn Ondřej rovněž seděl mezi zúčastněnými členy.

Jihočeský kraj patří mezi regiony s tradičně silným zázemím KDU-ČSL na komunální úrovni, najmě v menších obcích a na venkově. V minulém roce se podařil návrat do zastupitelstev několika okresních měst včetně krajské metropole, nikoliv však do všech. Právě ve městech, jakými jsou Tábor, Jindřichův Hradec či Strakonice bude role Mladých lidovců v dalších letech velmi podstatná při opětovném prosazování KDU-ČSL na místní politické scéně. new balance pas cher Pozadu však nezůstane ani vzdělávání a celkový osobnostní růst, na nějž musí mladí začínající politici dbát především. Elán a dělnost atmosféry krajské konference si jihočeští Mladí lidovci ponesou do celého následujícího roku. A je to pro ně dobrý start.

Mgr.