Dne 6. května 2015 přijal naše pozvání na sklenici mléka ministr zemědělství, poslanec a 1. ugg boots bailey bow místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. adidas originals shoes V rámci pravidelné akce Čaj o páté, pořádané Mladými lidovci Prahy a Středočeského kraje, se s námi přišel pan ministr podělit o svůj pohled na hospodářský růst, nevyužité příležitosti a efektivní státní správu.

Úředníci by měli být hrdí na svého ministra a ministr na ně

V úvodu svého vystoupení se pan ministr zmínil o podpoře rozvoje malého a středního podnikání, které v této chvíli nedostatečně využívá svůj potenciál. Za nejdůležitější body ve snaze o zefektivnění státní správy považuje:

  1. Změnu mentality lidí ve státní správě. Práce ve státní správě by se měla stát především službou státu a lidem, tak aby práce úředníka získala větší společenské uznání.
  2. Zaměření se na fungování systému státní správy, tak aby začala efektivněji fungovat. timberland soldes Příkladem může být nezkoordinovaná komunikační platforma mezi jednotlivými resorty, jejíž koordinace by mohla ušetřit nemalé finanční prostředky.

Další téma byly investiční pobídky, které jsou podle ministra v některých případech zbytečně nabízeny zahraničním investorům na úkor českých podnikatelů.

Dotační politika EU by měla být omezena pro všechny státy EU a měla by sloužit pouze jako náhrada a kompenzace podnikům v nevýhodných lokalitách v oblasti hor a podhůří k udržení a navýšení míry zaměstnanosti a jako prostředek kompenzace vyšších nákladů na podnikání, vznikající díky špatné dostupnosti a síťovosti.

Musí skončit heslo „kdo nekrade, okrádá rodinu“

Mezi poslední témata patřila elektronická evidence tržeb. nike soldes running Ministr zastává názor, že, kdo dodnes vedl férové účetnictví a platil férově daně, nemůže mít po zavedení povinné elektronické evidence tržeb problém. Poukazoval na určitá odvětví, kde není vždy zvykem dávat vše do účetnictví, což nepodporuje spravedlivé a férové prostředí. V oblastech venkova, kde podnikatelé často přežívali z možnosti něco nezdanit, by měla být použita státní podpora.

Rádi bychom Vás pozvali na příští Čaj o páté, který se bude konat 8. asics gel lyte 3 soldes timberland boots outlet června 2015 s ministrem kultury České republiky a poslancem Danielem Hermanem.


Zuzana Procházková 1.