Naše místopředsedkyně Helena Martinková začala stáž na ústřední kanceláři KDU-ČSL. Posílá nám svůj pozdrav. Kdybyste sami chtěli na stáž v cetru dění parlamentní politické strany, neváhejte nás kontaktovat. Něco spolu vymyslíme.

„Mám za sebou maturitu a před sebou nejdelší prázdniny v životě. Původně jsem chtěla připravovat svoji další výstavu fotek, ale nakonec jsem se rozhodla, že se přihlásím na stáž k lidovcům. No a vybrali mě  Takže holka z Valašských Klobouk si zařídila bydlení v Praze a na měsíc vyrazila do velkoměsta 

Nyní už jsem tu třetí týden. Pracuji na tiskovém oddělení, přesněji jsem v týmu, který se stará o online komunikaci. Pomáhám s pořizováním fotek z různých akcí. Pořád se tu něco děje. Jedna tisková konference za druhou, často nějaké vzdělávací akce. 

Hned první den mě vzali na přednášku Marka Orko Váchy skoro až do Polska, kterou pomáhal zorganizovat předseda strany Pavel Bělobrádek   Pár dní na to jsem zase navštívila demonstraci na Václavském náměstí, kde mluvil lidovecký poslanec Marek Výborný. Bylo skvělé vidět tuto akci ze zákulisí, a nejen z televize. Tolik nadšení a odhodlanosti účastníků jsem dlouho neviděla.

Nejvíc se mi na stáži líbí, že se dostanu tam, kam bych se jako normální člověk asi nedostala. Když se konala mezinárodní právnická konference pod záštitou europoslance Pavla Svobody, tak mě pozvali i na slavnostní večeři pro vybrané hosty  Úžasná odměna za celodenní práci 

Co by to bylo ale za stáž, kdybych se alespoň chvíli necítila jako opravdová stážistka. Tenhle pocit mi nabídl úkol, kterému jsem se věnovala celý druhý týden. Čtyři dny jsem strávila vyhledáváním 1750 kontaktů. Vím, takhle to nezní nějak děsivě. Ale zkuste si dát do kalkulačky, kolik hodin u toho strávíte. Pokud jednomu kontaktu věnujete jednu minutu, je to skoro 30 hodin. Ale zvládla jsem to! 

A následující dny jsem u středočeského krajského tajemníka. Tak jsem zvědavá, jak to funguje u nich, abych to porovnala se Zlínským krajem!

Helča, místopředsedkyně Mladých lidovců