7. května uspořádali Mladí lidovci JMK předvolební debatu kandidátů na krajského předsedu KDU-ČSL. Jednalo se o jediné plnohodnotné střetnutí názorů a idejí, jak směřovat dále KDU-ČSL v její tradiční baště – Jižní Moravě. new balance 574 Vše se odehrálo takřka v předvečer volebního klání, které proběhlo na Krajské konferenci opět v Brně. louboutin chaussures Na diskusi byla pozvána i veřejnost a především delegáti krajské konference. Oba kandidáti, Roman Celý a Stanislav Juránek, pozvání přijali, a tak jsme si mohli poslechnout jak vize do budoucna, tak odpovědi na naše otázky.

Nejprve byli kandidáti představeni a přivítáni předsedou ML JMK. adidas yeezy Debata byla dále moderovaná Martinem Hájíčkem. Začala čtvrthodinovým představením vize obou účastníků. soldes nike air max pas cher Pan Juránek se soustředil spíše na potřebu společné práce, co je nutné po volbách prosazovat a hájit. timberland soldes Jeho oponent naopak mluvil o zvolení nových lidí jako o tzv. „riziku“, které před pár lety přineslo straně úspěch.

Poté již následovala otevřená diskuze, kde nechyběly otázky jako: „Co se změní, když uspějete?“ a „Je možné oddělit pozici předsedy a lídra kandidátky?“ Přesto, že moderátor usiloval o stručnost otázek i odpovědí, dvě hodiny nakonec zdaleka nestačily na všechny dotazy, které delegáti měli.

Ačkoliv se kandidáti ve svých názorech často neshodli, oba hodnotili tento souboj jako přátelský. V průběhu debaty se podařilo často vypjatou atmosféru uklidnit a dojít i ke shodě.