Necelý měsíc po sjezdu Mladých lidovců se poslední víkend v březnu konal i Celostátní sjezd KDU – ČSL.

Pro konání bylo tentokrát vybráno Brno, a tak se jeden z pavilonů výstaviště na celý víkend zahalil do žluté barvy. Tento sjezd byl ve více směrech výjimečný, jednak po něm následovaly oslavy 100. výročí založení Lidové strany a taky se po osmi letech Pavel Bělobrádek rozhodl, že už nebude obhajovat pozici předsedy strany.

Pro Mladé lidovce to byla taktéž velice důležitá událost – úspěšně nás zde reprezentovalo 37 delegátů a 42 dobrovolníků, zároveň se zde poprvé představil náš nový předseda Václav Pláteník před širokým plénem posluchačů a spoustu z nich chytil za srdce svou osobitou zdravicí.

Všichni z kandidátů na předsedu strany mluvili o mladých jako o důležité součásti strany a taky naší společné budoucnosti. Předsedou byl nakonec zvolen Marek Výborný a jeho kolegou v předsednictvu se stal náš člen a 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Mimo to byl to Celostátního výboru strany zvolen z našich řad také Jiří Horák a František Talíř. Tímto jim velice gratulujeme a přejeme hodně štěstí do následující práce!

Děkujeme, že jsme mohli být u toho! Bylo to velkolepé a opravdu přínosné :).

Zdravici předsedy Mladých lidovců Václava Pláteníka můžete shlédnout zde:
https://www.facebook.com/MladiLidovci/videos/452987105446309/