V úterý 7. května se v pražském Paláci Charitas uskutečnil další Čaj o páté, který pořádají Mladí lidovci pravidelně každý měsíc již od černa 2012. Tentokrát přijal pozvání známý spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent a antropolog Michal Horáček.
Diskuze na záměrně velmi otevřené téma „Jak to vidí Michal Horáček“ se odvíjela od sametové revoluce přes hazard a dostihové sázení až po jeho pojetí víry a křesťanství a mnoha dalších témat.
„Pan Babiš podle mého názoru v politice neuspěje. Ano, je to schopný manažer, ale politika nespočívá ve schopnosti velet, nýbrž ve schopnosti vyjednávat. Politika se dělá na nekonečných jednáních, kde potřebujete přesvědčit ostatní o tom, že právě váš názor a navržené řešení jsou těmi nejlepšími. Demokracie tedy jistě není ideální politický systém, ale já lepší rozhodně nemám.“ Těmito slovy zhodnotil současnou politickou situaci pan Horáček a dodal: „Velmi smekám před vámi všemi, kteří se chcete politicky angažovat. Politiku dělejte s nadšením a rádi“.
Další Čaj o páté je naplánován na 5. 6. 2013 od 17:00 v Paláci Charitas. Na téma „Sociální demokracie a křesťanství“ bude hovořit místopředseda PSP ČR za ČSSD Lubomír Zaorálek.
Poslední Čaj o páté se koná v náhradním termínu a jeho hostem bude kardinál Dominik Duka. Akce se uskuteční 12. 6. 2013 a tématem bude „Úloha církve v dnešní společnosti“.
Antonín Homola
1. místopředseda Mladých lidovců