V Číhošti proběhla od 2. do 4. srpna 2013 dobrovolnická brigáda Mladých lidovců. Členové sdružení a mladí příznivci lidovecké politiky měli možnost podílet se na rekonstrukci původního tarasu okolo kostelní zahrady, který v roce 1949 s místními farníky postavil během svého krátkého působení farář Toufar.

Zpevnění tarasu je součástí projektu Nadačního fondu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti na rekonstrukci kostela a zvelebení jeho okolí, do kterého se Mladí lidovci, o. s. zapojili jako spoluúčastná organizace. I přes tropická vedra se za dva dny podařilo skupině zástupců ML z Prahy, Brna a Českých Budějovic připravit ke spárování taras podél číhošťského kostela. Stihli se také přidat k úklidovým pracím ve farní zahradě.

Brigáda ML v Číhošti, působišti komunistickým režimem umučeného kněze P. Josefa Toufara a geografickém středu ČR, je jedním ze způsobů, kterými ML vyjadřují své spojení s tímto symbolicky významným místem. Lidovecká politika je v současnosti jedinou dostředivou silou na české politické scéně. Věříme, že myšlenka středové politiky varující před extrémy všeho druhu, která právě v Číhošti nachází svůj přirozený symbolický domov, brzy v České republice zvítězí jak nad nezřízenou ekonomickou vládou pravice, tak nad společenskými experimenty levice, které se vzájemně vyznačují neochotou nacházet všem přístupný, nosný střed.

V případě zájmu o finanční či jinou výpomoc pokračujte na stránky Nadačního fondu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti.

Jan Zasadil