Historicky první veřejnou akcí, kterou uspořádali strakoničtí Mladí lidovci ve spolupráci s místní organizací KDU-ČSL, byla v pátek 3. nike free trainer října beseda s bývalou ministryní zdravotnictví Zuzanou Roithovou. Adidas Running Ta přijela do Strakonic podpořit nejen místní kandidáty do městského zastupitelstva, ale především kandidáta do Senátu, ředitele prachatického hospice Roberta Huneše. nike pas cher Ten se z důvodů zaneprázdnění v rámci předvolební kampaně besedy nakonec nezúčastnil. Na místě druhého čestného hosta ho však zastoupil bývalý strakonický senátor Josef Kalbáč. Samotnou besedu pak moderoval lídr strakonických lidovců do komunálních voleb a místopředseda ML Vladimír Hanáček.

IMG_2342

Ústředním tématem rozpravy se stala úloha a význam horní komory parlamentu a důležitost senátních voleb. Officiel Christian Louboutin Zuzana Roithová coby bývalá senátorka vzpomněla své působení v horní parlamentní komoře a roli osobností napříč stranickým spektrem, které v něm zasedaly. nike air max 2014 Právě osobnostní profil senátorů je jedna z nejdůležitějších funkcí, kterou se Senát odlišuje od Poslanecké sněmovny. Josef Kalbáč poté připomněl, že v posledních letech je tato tendence notně oslabena skrze vyšší ochotu voličů hlasovat pro méně výrazné kandidáty s upřednostněním stranického kritéria. Oba hosté se však shodli na významu Senátu coby korektoru přijímané legislativy a stabilizačního činitele v rámci politického systému.

Posluchači však využili přítomnosti lékařky a bývalé europoslankyně i položení otázek dotýkajících se problematiky veřejné správy, evropských dotací, zemědělství, jakož i některých bioetických témat včetně problematiky potratů.