V neděli 18. září 2016 ožilo orelské hřiště za Centroprojektem v centru Zlína nejrůznějšími aktivitami pro všechny věkové kategorie – konaly se zde totiž Farnosti v pohybu, které ve spolupráci pořádalo celkem asi 40 dobrovolníků ze zlínských farností sv. Filipa a Jakuba a Panny Marie Pomocnice křesťanů, z farnosti Štípa a členové Mladých lidovců Zlínského kraje, KDU-ČSL a Orla, jednoty Zlín.

Lukostřelba, sestřelování krabic maxiprakem, ale také například skákání v pytli, či malování do písku – toto vše a mnohem více zažilo celkem 72 dětí ve věku 2-14 let, které se zúčastnily soutěží, jež pro ně byly připraveny a po jejichž splnění je čekala zasloužená odměna. Kromě toho si děti mohly vytvořit svoji vlastní placku, zaskákat si na skákacím hradu, odnést si balonek, nebo krásnou malůvku na obličeji.

Starší účastníky jistě zaujalo klasické fotbalové utkání svobodných proti ženatým, které skončilo 5:3 ve prospěch ženatých, jenž obdrželi putovní pohár. V poločase nás roztleskalo vystoupení roztleskávaček a také dívčího aerobiku.
Nechyběl ani táborák, či otevřený košt buchet a celé odpoledne bylo zakončeno zábavou s kapelou LORD.
Po celou dobu mohli také návštěvníci navštívit stánek zlínské Poradny pro ženy a dívky, které také mohli přispět na její činnost v podobě dobrovolného příspěvku – a vybralo se krásných 1652 Kč.

Na závěr bych ráda poděkovala všem dobrovolníkům, hlavnímu sponzoru celé akce – stavební firmě Navláčil, ale také účastníkům za krásné nedělní odpoledne.

Alžběta Baroňová
1. místopředsedkyně ML pro projekty

Share This