RNDr. Filip Chvátal, Ph. D., předseda

Je mi 31 let a jsem z Brna. Pracuji jako manažer Dobrovolného svazku obcí Šlapanicko (23 obcí a měst okolo města Brna). Dříve jsem pracoval jako Koordinátor meziobecní spolupráce 40 obcí v ORP Šlapanice a jako odborný pracovník Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. V uplynulém roce jsem absolvoval doktorské studium v oboru Regionální geografie a regionální rozvoj – dopravní geografie. Vystudoval jsem stejnojmenný obor geografie a navíc obor německého a ruského jazyka.

Roku 2012 jsem se stal zakládajícím členem Mladých lidovců a od té doby jsem byl členem Jihomoravského vedení Mladých lidovců. Motivací ke vstupu a mé činnosti v ML byla aktivizace mladých lidí, kteří mají zájem měnit věci okolo sebe a rozvíjet se jak osobnostně tak profesně. V neposlední řadě byl motivací ke vstupu i skvělý tým lidí. Do KDU-ČSL jsem vstoupil po prohraných volbách na podzim roku 2010. Jsem předsedou Komise výstavby a územního rozvoje největší brněnské městské části – Brno střed a ve městě Brně jsem členem komisí územního plánování a dopravy. Jsem 1. místopředsedou Místní organizace KDU-ČSL Brno-střed a členem Okresního výboru Brno-město. Ve městě Brně se za KDU-ČSL věnuji problematice dopravy, územního plánování a rozvoje.

Hovořím anglicky, německy a rusky. Mými zálibami je historie, architektura a cestování.

Radovan Gaudyn, 1. místopředseda

Je mi 21 let a pocházím z Teplic. Studuji na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Do Mladých lidovců jsem vstoupil v roce 2014. V roce 2015 jsem byl u zakládání krajské organizace v Ústeckém kraji, jejíž jsem se stal předsedou. Jsem zároveň místopředsedou MO KDU-ČSL v Teplicích a angažuji se v tamějších aktivitách veřejného života. Jsem také členem okresního a krajského výboru KDU-ČSL v Ústeckém kraji. Byl jsem dlouholetým předsedou studentského parlamentu Obchodní akademie v Teplicích, kde jsem inicioval studentský život školy (např.: otevření vyhlídkové věže při budově školy, přednášku s primátorem Teplic atd.). V roce 2015 jsem absolvoval stáž na ústřední kanceláři KDU-ČSL v Praze a o rok později stáž v kanceláři paní europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové. V předsednictvu Mladých lidovců chci nabídnout hlavně své zkušenosti, kdy jste nejdéle působícím členem předsednictva. Také své schopnosti na poli propagace.

Ve volném čase se věnuji práci pro lidovou stranu a Mladé lidovce. Aktivně se zajímám o veřejné dění a rád trávím čas s přáteli. Mezi mé oblíbené aktivity patří volejbal, florbal a turistika. Zajímám se též o hudbu,  absolvoval Základní uměleckou školu v Teplicích. Mou zálibou je historie a společenské vědy.

Markéta Filipová, M. A., místopředsedkyně

Když mi bylo 6, chtěla jsem pracovat v cukrárně. Teď už jsem starší a, i když zmrzlinu pořád miluju, lákají mě i další věci – třeba aktivně se zajímat o věci kolem sebe. Odtud už byl jen krůček do Mladých lidovců, kde jsem celostátní místopředsedkyní pro vnější a zahraniční vztahy a zároveň místopředsedkyní v jižních Čechách. Je mi 26 a pocházím od Českých Budějovic.

Rok v Tyrolsku na gymnáziu, bakalář Česko-německá studia na UK v Praze a bavorském Řezně a nakonec magisterské studium němčiny v krásném městečku Jena – „zeleném srdci Německa“. Vždycky jsem ale věděla, že se chci vrátit domů. Že chci mladým Čechům, Němcům, Rakušanům a dalším ukazovat, že nás víc věcí spojuje, než rozděluje. Moc mě těší, že mě to zároveň i živí. Pracuju jako zahraniční tajemnice KDU-ČSL na stranické centrále v Praze. Tajemnice – to zní trochu tajemně, ale v podstatě je to jednoduché. Mým úkolem je vytvářet a udržovat dobré vztahy s našimi partnery v zahraničí: jak na bilaterální úrovni (CDU, CSU či rakouská ÖVP), tak s Evropskou lidovou stranou – největší frakcí Evropského parlamentu, do níž patří europoslanci KDU. Prostě se snažím, aby u nás i ve světě věděli o všem důležitém, co se v našich partnerských stranách děje.

A všechny tyhle zkušenosti mě baví vnášet do Mladých lidovců. Po pěti letech je ML dobře fungujícím a etablovaným spolkem. A já mu chci otvírat dveře do světa. Ke všem mladým, kteří se snaží ve svém okolí něco posouvat. Učme se od sebe navzájem. Když mohou mít mladí lidovci v Rakousku osm poslanců a svého bývalého předsedu v 31 letech kancléřem – my můžeme taky!

Helena Martinková, místopředsedkyně

Je mi 18 let a pocházím z Valašských Klobouk. Klobouky se nacházejí ve Zlínském kraji poblíž hranic se Slovenskem. Právě zde zároveň studuji na gymnáziu. Jsem v maturitním ročníku a následně by se má cesta měla ubírat do Brna, nebo Prahy. Jsem prostřední ze sedmi dětí, možná i díky tomu jsem tolik komunikativní a společenská.

Do Mladých lidovců jsem se dostala díky starší sestře, která se o jejich aktivitě dozvěděla v Praze. Její nadšení mě oslovilo, takže jsem se brzy po ní zapojila i já. V rámci předsednictva se budu věnovat členské základně. Což znamená, že chci pracovat na komunikaci předsednictva spolku a členů a také pomáhat s participací nových členů. Především chci všechny kraje navštívit a poznat.

Mimo aktivitu v Ml se již několik let věnuji fotce, mám ráda filmy, knihy, tanec a vzdělávání.

 

Josef Pavlík, místopředseda

Je mi 21 let a pocházím z menší vesnice Lutopecny poblíž Kroměříže. Druhým rokem studuji Mendelovu univerzitu v Brně obor Fytotechnika, v zemědělství a přírodě se pohybuji již od dětství a chci se tomu věnovat profesně i v budoucnosti.

Do Mladých lidovců jsem se dostal na sjezdu KDU-ČSL ve Zlíně před třemi lety, byla to úžasná zkušenost a první setkání s mladými podobně smýšlejícími lidmi, jejichž nadšení mě dodnes udivuje a v mnohém inspiruje. Dva roky jsem byl členem krajského výboru mladých lidovců ve Zlíně i díky tomu jsem se minulý rok dostal do okresního výboru KDU-ČSL v Kroměříži.

Předsednictvu chci především přispět svým smyslem pro pořádek a neodkládání problémů. To se může hodit zejména v gesci projektů a účetnictví, kterou budu mít na starosti. Chci pravidelně komunikovat s krajskými předsedy a pokladníky, aby bylo vše řešeno včas.

Miluji  sport! Ve volném čase mi sport opravdu hodně času, můžete mě potkat na fotbalovém hřišti na silničním kole nebo s rozdělovačem při hasičském sportu.

Předsednictvo Mladých lidovců

Share This